Srebrny Jubileusz Dominków Bis

Już 25 lat istnieje w naszej Parafii wspólnota Wiara i Światło Dominki Bis, która gromadzi osoby niepełnosprawne i ich rodziny oraz przyjaciół. Z okazji srebrnego jubileuszu członkowie wspólnoty i zaproszeni goście zgromadzili się w sobotę, 12 października, na uroczystej Mszy św,którą sprawował Ks. Biskup Grzegorz Kaszak, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulskiego oraz kilkunastu dawnych kapelanów Dominków Bis. Ks. Proboszcz w imieniu obecnego Kapelana Ks. Waldemara powitał wszystkich zgromadzonych na Eucharystii.

Procesja Różańcowa

Jak co roku, 7 października, obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Z tej racji nabożeństwo różańcowe rozpoczęło się tradycyjnie procesją do pięciu ołtarzy, które obrazowały tajemnice radosne różańca świętego. Procesji przewodniczył Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, a pozostali Duszpasterze odczytywali przy każdym ołtarzu Ewangelię i odmawiali dziesiątek różańca.

Jaworzniccy Seniorzy '2019

Na przełomie września i października obchodziliśmy po raz czwarty Tydzień Seniora, który był wypełniony koncertami oraz imprezami kulturalnymi i sportowymi. W ostatnim dniu jaworzniccy Seniorzy zgromadzili się na niedzielnej Mszy św. o godz. 12.00, której przewodniczył Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski.

Jaworznicka Kolegiata z lotu ptaka

Przyzwyczailiśmy się do widoku naszej Kolegiaty św. Wojciecha i św. Katarzyny z wysokości naszych oczu. Dzięki Panu Michałowi Szusterowi mamy niezwykłą okazję zobaczyć naszą świątynię z lotu ptaka. Warto dodać, że te piękne zdjęcia zostały wykonane za pomocą drona, za które serdecznie dziękujemy.

Imieniny ks. Roberta w świeto Patrona dzieci i młodzieży

W środę, 18 września, na Mszy św. wieczornej zgromadziły się dzieci i młodzież naszej Parafii, by uczcić swego Patrona św. Stanisława Kostkę. Mszy św. przewodniczył Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, który zachęcał rodziców, by nie ustawali w dawaniu świadectwa prawdziwej wiary swoim dzieciom oraz by wpajali swoim pociechom wartości i zasady, jakimi żył św. Stanisław. W tym dniu gorącą modlitwą został otoczony również Ks. Robert Gacek, który dzień wcześniej obchodził swoje imieniny.

39 rocznica powstania NSZZ "Solidarność"

W niedzielę, 8 września o godz. 12.00, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski sprawował uroczystą Eucharystię w intencji Ojczyzny oraz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" z racji 39 rocznicy powstania i podpisania porozumień sierpniowych. Ks. Proboszcz w swoim kazaniu podkreślił ogromną wpływ Solidarności na to, kim dzisiaj jesteśmy jako naród i jako społeczeństwo.

Polska pod Krzyżem. Zostaw wszystko i dołącz do modlitwy!

W sobotę, 14 września w liturgii przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu organizowana jest na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem nowa akcja modlitewna pod nazwą „Polska pod Krzyżem”. To wydarzenie połączy tysiące Polaków na wspólnej modlitwie, aby pokonać zło, które wdziera się do naszej Ojczyzny.

Imieniny Ks. Biskupa Ordynariusza

We wtorek, 3 września, obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu swoje imieniny obchodził Ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Z tej racji w piątek, 6 września, przedstawiciele Grup, Ruchów i Stowarzyszeń w Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu składali Dostojnemu Solenizantowi życzenia imieninowe.

Wyruszyła 223 Piesza Pielgrzymka Jaworznicka

We  wtorek, 3 września, już po raz 223 wyruszyła Jaworznicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 10.30 Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski wraz z Ks. Kanonikiem Stanisławem Janickim - wieloletnim przewodnikiem - sprawowali Mszę św. w intencji Pątników.

Inauguracjia roku szkolnego i formacyjnego 2019/2020

Wakacje szybko minęły. Przed nami kolejny rok szkolny i formacyjny, który rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią pod przewodnictwem Ks. Prałata Eugeniusza Cebulskiego. W poniedziałek, 2 września o godz. 8.00 zgromadzili się: dzieci, młodzież, rodzice nauczyciele i katecheci, a o 18.30 osoby działające w grupach formacyjnych przy naszej Parafii.

Friday the 18th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©