DKDK - Droga Krzyżowa Domowego Kościoła '2019

W piątek, 15 marca, rodziny Domowego Kościoła przy naszej Kolegiacie zgromadziły się na Drodze Krzyżowej, by wspólnie podążać po krwawych śladach Pana Jezusa. Małżonkowie rozważając poszczególne stacje poruszali ważne aspekty życia małżeńskiego i rodzinnego. Sięgali w głąb duszy rodziny, by poruszyć serca uczestników wielkopostnego nabożeństwa do przemiany i prawdziwego nawrócenia.

Spotkanie Opłatkowe Domowego Kościoła

Tydzień przed świętem Ofiarowania Pańskiego, a więc jeszcze w atmosferze Bożego Narodzenia, rodziny Domowego Kościoła całego rejonu jaworznickiego zgromadziły się na spotkaniu opłatkowym w naszej Kolegiacie. Początek miał miejsce w dolnym kościele, gdzie Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski wraz Ks. Dawidem Kuczkiem (moderatorem diecezjalnym) i Ks. Zbigniewem Słowikowskim (moderatorem rejonowym) sprawowali uroczystą Eucharystię w intencji Oazy Rodzin rejonu Jaworzno.

Krościenko - Byliśmy u źródeł

W dniach od 15 do 30 lipca 2017 r. uczestniczyliśmy w oazie II stopnia w Krościenku. Czekaliśmy na te rekolekcje ze zniecierpliwieniem. Jechaliśmy na nie z wielką chęcią poznania miejsca, gdzie wszystko się zaczęło. Gdzie swoje korzenie ma Domowy Kościół. Tam, gdzie ks. Franciszek Blachnicki rozpoczął swoje dzieło.

Czuwanie przy Jezusie

Przez całą noc trwało czuwanie przy Grobie Pańskim. Co dwadzieścia minut wartę zmieniali górnicy, a nad samym ranem Jezusa adorowała wspólnota Domowego Kościoła - Oazy Rodzin.

Diecezjalny opłatek Domowego Kościoła

W niedzielę Chrztu Pańskiego odbyło się w naszej Parafii diecezjalne spotkanie opłatkowe rodzin należących do Domowego Kościoła - Oazy Rodzin. Uroczystości swoją obecnością uświetnił ks. Biskup Piotr Skucha.

Spotkanie Kręgu Rejonowego

Raz na kwartał odbywa się spotkanie Kręgu Rejonowego Oazy Rodzin - Domowego Kościoła. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 11 listopada.

Thursday the 22nd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©