Srebrny Jubileusz Dominków Bis

Już 25 lat istnieje w naszej Parafii wspólnota Wiara i Światło Dominki Bis, która gromadzi osoby niepełnosprawne i ich rodziny oraz przyjaciół. Z okazji srebrnego jubileuszu członkowie wspólnoty i zaproszeni goście zgromadzili się w sobotę, 12 października, na uroczystej Mszy św,którą sprawował Ks. Biskup Grzegorz Kaszak, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulskiego oraz kilkunastu dawnych kapelanów Dominków Bis. Ks. Proboszcz w imieniu obecnego Kapelana Ks. Waldemara powitał wszystkich zgromadzonych na Eucharystii.

Procesja Różańcowa

Jak co roku, 7 października, obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Z tej racji nabożeństwo różańcowe rozpoczęło się tradycyjnie procesją do pięciu ołtarzy, które obrazowały tajemnice radosne różańca świętego. Procesji przewodniczył Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, a pozostali Duszpasterze odczytywali przy każdym ołtarzu Ewangelię i odmawiali dziesiątek różańca.

Jaworzniccy Seniorzy '2019

Na przełomie września i października obchodziliśmy po raz czwarty Tydzień Seniora, który był wypełniony koncertami oraz imprezami kulturalnymi i sportowymi. W ostatnim dniu jaworzniccy Seniorzy zgromadzili się na niedzielnej Mszy św. o godz. 12.00, której przewodniczył Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski.

Jaworznicka Kolegiata z lotu ptaka

Przyzwyczailiśmy się do widoku naszej Kolegiaty św. Wojciecha i św. Katarzyny z wysokości naszych oczu. Dzięki Panu Michałowi Szusterowi mamy niezwykłą okazję zobaczyć naszą świątynię z lotu ptaka. Warto dodać, że te piękne zdjęcia zostały wykonane za pomocą drona, za które serdecznie dziękujemy.

Imieniny ks. Roberta w świeto Patrona dzieci i młodzieży

W środę, 18 września, na Mszy św. wieczornej zgromadziły się dzieci i młodzież naszej Parafii, by uczcić swego Patrona św. Stanisława Kostkę. Mszy św. przewodniczył Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, który zachęcał rodziców, by nie ustawali w dawaniu świadectwa prawdziwej wiary swoim dzieciom oraz by wpajali swoim pociechom wartości i zasady, jakimi żył św. Stanisław. W tym dniu gorącą modlitwą został otoczony również Ks. Robert Gacek, który dzień wcześniej obchodził swoje imieniny.

39 rocznica powstania NSZZ "Solidarność"

W niedzielę, 8 września o godz. 12.00, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski sprawował uroczystą Eucharystię w intencji Ojczyzny oraz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" z racji 39 rocznicy powstania i podpisania porozumień sierpniowych. Ks. Proboszcz w swoim kazaniu podkreślił ogromną wpływ Solidarności na to, kim dzisiaj jesteśmy jako naród i jako społeczeństwo.

Friday the 18th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©