Przez całą niedzielę (10 września), odbywa się w naszej świątyni peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Centralne uroczystości odbędą się o godz. 12.00 pod przewodnictwem bp. Piotra Skuchy. 

Historia Obrazu Matki Bożej Robotników „Solidarności" i Pielgrzymki Ludzi Pracy:

Co roku w trzecią sobotę i niedzielę września odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Początek tej tradycji datuje się na 1982 rok, kiedy to ks. Jerzy Popiełuszko zorganizował pielgrzymkę dla robotników Huty Warszawa. Rok później na Jasną Górę pielgrzymowali już robotnicy również z innych części Polski i modlili się o godną pracę.

W 1984 roku artysta z Podlasia - malarz Artur Chaciej namalował obraz: ,,Matki Boskiej Robotników Solidarności". Pomysłodawcą był ówczesny przewodniczący podziemnego Zarządu Regionu podlaskiej „Solidarności" Stanisław Marczuk.

Tło obrazu, na którym widnieje wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, stanowi biało-czerwona flaga z datami i symbolami robotniczych zrywów, m.in. Poznańskiego Czerwca'56 czy Grudnia ‘70 na Wybrzeżu.

W sumie powstały trzy kopie obrazu. Są różnej wielkości. Najmniejszy otrzymał na własność bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Drugi, nieco większy, trafił do kościoła św. Brygidy w Gdańsku. Natomiast największy obraz związkowcy podlaskiej „Solidarności" przekazali podczas II Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę w 1984 roku, jako symbol spotkań u stóp Czarnej Madonny. Obraz przez kilka lat był przechowywany na Jasnej Górze, by potem towarzyszyć „Solidarności" w Pielgrzymkach Ludzi Pracy. Od 2014 roku pełni rolę formacyjną przez peregrynację po kraju z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki wraz z miniaturą krzyża z Nowej Huty. Co roku peregrynacja odbywa się w innym Regionie NSZZ „Solidarność". W 2023 roku zaszczyt ten przypadł Regionowi Śląsko-Dąbrowskiemu.