Jaworznicki Tydzień Seniora

Modlitwa w intencji seniorów podczas uroczystej Mszy świętej, która zostanie odprawiona 2 października o godz. 12.00, a po niej koncert "Totus tuus" - artyści w hołdzie Janowi Pawłowi II, w wykonaniu solistów Opery Śląskiej - to wszystko w ramach rozpoczynającego się w czwartek, 29 września Tygodnia Seniora.

Bohaterom cześć i chwała!

"To żywa lekcja historii i przykład dla młodych umiłowania Ojczyzny, naszej Matki" mówił ks. Prałat Eugeniusz Cebulski podczas Mszy świętej odprawianej w intencji żołnierzy Państwa Podziemnego.

„RÓWNA GÓRKA w Jaworznie... A gdzie to jest?"

Aby w przyszłości nie było takich pytań, mieszkańcy Jaworzna wspólnym działaniem powinni doprowadzić do realizacji, w ramach JBO 2017, ogólnomiejski projekt Równa Górka – Strefa Aktywności Rodzinnej.

Uwielbiamy Cię, Panie!

Uczestniczyłeś w ŚDM? Byłeś wolontariuszem lub gościłeś u siebie uczestników Dni Młodych? Szukasz bliskości Boga? Chcesz uwielbiać Pana?

Wszystkich chętnych zapraszamy na Wieczór Uwielbienia!

W sieci

"Nawet wróbel znajduje swój dom, a jaskółka gniazdo, gdzie złoży swe pisklęta" - mówi Psalm 84. Pomiędzy drzewami, przy samej plebanii swój "dom" założył ktoś inny...

Ideały Solidarności

"Trzeba nam ciągle powracać do ideałów "Solidarności", które jednoczyły Polaków w trudnych czasach" mówił ks. Prałat Eugeniusz Cebulski podczas homilii sprawowanej w jaworznickiej Kolegiacie w niedzielę, 11 września podczas Mszy św. upamiętniającej 36-lecie powstania "Solidarności" i podpisania porozumień sierpniowych. Organizatorem wydarzenia była NSZZ "Solidarność" Miasta Jaworzna.

Zaproszenie na Równą Górkę

Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Katolickiego "Przyjaźń Jaworznicka" zapraszają Duszpasterzy, Mieszkańców miasta Jaworzna i Gości, na Tradycyjną Mszę Św. sprawowaną na Równej Górce w niedzielę 11 września 2016r o godzinie 15.00. pod Krzyżem Bożej Opatrzności, z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego, na zakończenie pieszych pielgrzymek na Jasną Górę: Grupy Złotej i 220 Tradycyjnej Jaworznickiej Pieszej Pielgrzymki.

Terminy I Komunii św. 2017 i 2018

Podajemy terminy Pierwszej Komunii św. w 2017 i 2018 roku.

Nowy błogosławiony

Beatyfikacja bohaterskiego apostoła Kazachstanu, więźnia sowieckich łagrów, ks. Władysława Bukowińskiego odbyła się 11 września br. w Karagandzie - mieście, w którym pełnił swą duszpasterską posługę w czasach Związku Radzieckiego i gdzie został pochowany.

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak zaprasza wszystkich wiernych Diecezji Sosnowieckiej na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 17 września.

Thursday the 29th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©