Poświęcenie elektrycznych autobusów

W niedzielę 19 listopada, w ramach dni otwartych PKM Jaworzno, miała miejsce niecodzienna uroczystość. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski poświęcił nowe elektryczne autobusy marki Solaris Urbino, by z powodzeniem mknęły po ulicach naszego miasta i bezpiecznie przewoziły naszych mieszkańców.

Święto patronalne Akcji Katolickiej

W Uroczystość Chrystusa Króla Akcja Katolicka obchodzi swoje patronalne święto. W związku z tym,   w najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, w czasie której będziemy się modlić w intencji wszystkich członków parafialnego oddziału Akcji Katolickiej przy naszej kolegiacie.

Zapraszamy na Odpust Parafialny

W sobotę, 25 listopada w liturgii przeżywać będziemy uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki naszej Parafii. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i o godz. 15.00 na cmentarzu Pechnickim. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.30 będzie przewodniczył ks. Mieczysław Miarka – proboszcz Bazyliki św. Andrzeja w Olkuszu. W tym dniu kancelaria parafialne będzie nieczynna.

Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na uroczystości odpustowe, by wspólnie zanosić modlitwy do Dobrego Boga przez wstawiennictwo naszej Patronki.

Opłatki na stół wigilijny

Tradycyjnie, jak co roku, od 15 listopada, pan organista Wojciech Gawlas rozpocznie rozprowadzać na terenie naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół. Niech godne przyjęcie pana Wojciecha będzie wyrazem naszej wdzięczności za jego całoroczną pracę.

Święto Niepodległości - Msza św. w intencji Ojczyzny

W sobotę 11 listopada o godz. 9.00, podniosłym wejściem licznych pocztów sztandarowych i asysty liturgicznej, rozpoczęła się uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, której przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski.

„Podczas deszczu, też możemy czuć słońce”

Dnia 28 października 2017 roku nasza wspólnota Dominki Bis wyruszyła busem w kierunku Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. Deszczowa pogoda stała się naszą nieodłączną towarzyszką, o której łatwo przyszło nam jednak zapomnieć, gdyż nasze serca były pełne słońca – radości ze wspólnego spotkania i pielgrzymowania.

Konkurs Różańcowy rostrzygnięty!

Zakończył się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwo różańcowe i konkurs na „Najpiękniejszy Różaniec” wykonany własnoręcznie dowolną techniką i z dowolnego materiału. W konkursie wzięło 27 osób. Różańce były wykonane między innymi z: plasterków cytryny, ciastek, papieru, cukierków, żelków, kasztanów, itd.

Ministranci w Bielsku - Białej

21 października grupa ministrantów(14 osób) udała się ze swoim opiekunem Ks. Piotrem na wycieczkę integracyjną do Bielska -  Białej. Po dotarciu na miejsce busem, zatrzymaliśmy się  w domu zakonnym -  Zgromadzeniu zakonnym Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Po rozpakowaniu prowiantu podjechaliśmy busem, aby wyruszyć na szlak, aby zdobyć szczyt – Hrobacza Łąka.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Jak co roku, 15 października 2017 r. w naszej parafii św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie obchodziliśmy święto osób niewidomych i niedowidzących, czyli Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Święto to przypomina, że niewidomi są wśród nas i odgrywają ogromną rolę, mimo swojej trudnej drogi, we wszelkich dziedzinach życia społecznego, a szczególnie w sztuce, nauce i kulturze.

Procesja i Rocznica

W sobotę 7 października obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jak co roku w naszej kolegiacie czyniliśmy to bardzo uroczyście. Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski przewodniczył procesji różańcowej do 5 stacji upamiętniających część radosną różańca św. Podczas każdej stacji księża wikariusze odczytywali Ewangelie i odmawiali dziesiątek różańca.

Wednesday the 22nd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©