Błogosławieństwo kierowców i pojazdów

W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa - patrona podróżujących, w najbliższą niedzielę, 26 lipca, po każdej Mszy świętej błogosławić będziemy kierowców i pojazdy mechaniczne. 

Ofiary składane przy tej okazji będą wsparciem dla misjonarzy na zakup nowych pojazdów w ramach akcji Miva Polska.

Całodzienna adoracja

17 lipca (w III piątek miesiąca) zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz. 7.30. 

Wyrusz ze "Złotą"

Już niedługo wyruszy XVII Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W dniach od 8 do 13 sierpnia pielgrzymować będziemy pod hasłem „Nawracajcie się i wierze cię w Ewangelię". Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach w drodze.

Nabożeństwo Fatimskie

W poniedziałek, 13 lipca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.30 procesja wokół Kolegiaty, a po niej Różaniec Fatimski.

Policjanci w Kolegiacie

Już od piętnastu lat, 7 lipca, policjanci z Komendy Miejskiej w Jaworznie obchodzą swoje święto.

Podwórkowe Koła Różańcowe u Częstochowskiej Matki

Już po raz siedemnasty jako dziecięca wspólnota udaliśmy się spod Kolegiaty do naszej najukochańszej Matki - Królowej Polski. Pojechaliśmy tam, aby otworzyć drzwi swojego serca dla Pana Jezusa, aby pokazać całemu światu Jego wielką miłość do nas i nas do Maryi i Jej Syna, Pana Jezusa. Pojechaliśmy, by przez modlitwę różańcową wypraszać łaski dla nas, naszych rodzin, parafii i miasta.

Zakończenie roku formacyjnego

Koniec roku szkolnego to jednocześnie zakończenie roku formacyjnego dla grup działających w naszej Parafii. 26 czerwca na Mszy św. o godz. 18.30 dziękowaliśmy Bogu za otrzymane od Niego łaski w tym czasie.

Po Mszy odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. 

Podpalono krzyż

W nocy z 25 na 26 czerwca podpalono krzyż stojący przy ul. Grunwaldzkiej. W związku z tym aktem świętokradztwa w niedzielę 28 czerwca na wszystkich Mszach śpiewać będziemy pieśń ekspiacyjną na przebłaganie Boga i zmiłowanie.

Święty Boże, Święty Mocny, – Święty, a Nieśmiertelny; – zmiłuj się nad nami.

Msze święte w wakacje

W czasie wakacji (od 29 czerwca) zmieniają się godziny sprawowania Mszy świętych w naszej Kolegiacie:

W dni powszednie:

6.30, 7.00, 7.30, 18.30

W niedziele:

6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30

Rodak od św. Faustyny

W niedzielę, 21 czerwca, gościliśmy ks. Gerarda Małodobrego, naszego rodaka, który od lipca ubiegłego roku jest proboszczem parafii św. Faustyny w Będzinie.

Ksiądz Gerarda przez całą niedzielę głosił będzie Słowo Boże, a także zbierał ofiary na budowę kościoła, w parafii, w której jest duszpasterzem.

Tuesday the 4th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©