Odpust ku czci św. Katarzyny

W środę, 25 listopada, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki naszej parafii.

Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i o godz. 15.00 na cmentarzu pechnickim. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.30 będzie przewodniczył ks. Michał Borda.

100% adrenaliny

Ministrant, to nie tylko ten, co ma ręce złożone przy ołtarzu, ale to także ten, któremu „burzy się krew w żyłach, prawdziwy mężczyzna". W sobotę, 21 listopada, grupa naszych ministrantów – 20 osób, w tym także kandydaci na ministranta udali się do Sosnowca do Laserhouse.

Króluj nam Chryste - święto Akcji Katolickiej

W niedzielę, 22 listopada, o godzinie 10.30 sprawowana była Eucharystia w intencji Akcji Katolickiej. Przypadające w tym dniu Święto Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz ostatnią niedzielą roku liturgicznego.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. prałat Eugeniusz Cebulski, a koncelebransem był ks. Rafał Kordaszewski - duchowy opiekun Akcji Katolickiej w naszej parafii.

Całodzienna adoracja

20 listopada (w III piątek miesiąca) zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz.8.00. 

Wigilijne opłatki

Tradycyjnie, jak co roku, od 15 listopada, pan organista Wojciech Gawlas rozpocznie rozprowadzać na terenie naszej parafii poświęcone opłatki na wigilijny stół.

Kolejny sukces!

Druga edycja Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej BARKA odbyła się 13 listopada w Domu Kultury w Jaworznie Szczakowej. Hasłem przewodnim były słowa św. Papieża Jana Pawła II „"Wypłyń na głębię". Wśród wielu zespołów oraz solistów występujących na scenie była także schola dziecięca działająca przy naszej parafii. Zdobyła ona II miejsce. Oto kilka fotografii z tego występu.

Zmiany w dyżurach księdza spowiednika

Od 16 listopada następują zmiany w dyżurach ks. spowiednika - Andrzeja Nackowskiego.

W trosce o czyste powietrze

Słowo Biskupów Diecezji z terenu województwa Śląskiego w sprawie troski o jakość powietrza.

Msza za Ojczyznę

11 listopada obchodzić będziemy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Eucharystię, która będzie dziękczynieniem Bogu za dar wolności.

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

W bieżącym roku, zważając na trwający od 2011 roku konflikt zbrojny, którego nikt nie widzi końca, oraz odpowiadając na apel syryjskich biskupów, VII Dzień Solidarności poświęcony będzie ponownie sytuacji chrześcijan Syrii.

W najbliższą niedzielę, 8 listopada, będziemy mogli materialnie wesprzeć naszych braci w wierze.

Friday the 27th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©