Boże Ciało

26 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 10.30 wyjdziemy z Procesją Eucharystyczną na ulice naszej parafii. Po procesji Msza św. około godz. 13.00.

Spotkanie z p. Iwoną Brandys

We wtorek, 24 maja, w sali ks. Kowalczyka, odbyło się spotkanie z panią Iwoną Brandys z Muzeum Miasta Jaworzna. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się tego, jak rozwijał się kult Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Jaworznie.

Święta od beznadziejnych spraw

22 maja, w liturgiczne wspomnienie św. Rity - patronki spraw trudnych i beznadziejnych, uczciliśmy ja na Mszy św. o godz. 10.30. Eucharystii przewodniczył i róże św. Rity poświęcił ks. Prałat Eugeniusz. Uroczystości odbyły się dzięki zaangażowaniu ks. Mariusza, wielkiego czciciela św. Rity.

Marsz dla Życia i Rodziny

22 maja zapraszamy na pierwszy w Jaworznie „Marsz dla Życia i Rodziny". Przejdziemy ulicami Jaworzna pod hasłem "Każde życie jest bezcenne".

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

Z okazji XVI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, 19 maja o godz. 9.00 sprawowana była Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych, ich rodzin, opiekunów oraz zmarłych osób niepełnosprawnych. Mszy św. przewodniczył ks. Prałat Eugeniusz Cebulski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Całodzienna adoracja

20 maja (w III piątek miesiąca) zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz.7.30. 

Zapraszamy na imieniny św. Rity

22 maja o godz. 10.30 zapraszamy na Mszę świętą z poświęceniem róż (przynosimy różę). Będziemy wspólnie wzywać wstawiennictwa św. Rity - patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.

Diecezjalny Konkurs Piosenki Maryjnej

12 i 13 maja odbywał się w Wojkowicach XII Diecezjalny Konkurs Piosenki Religijnej "Pieśnią sławimy Maryję". W konkursowych zmaganiach udział wzięła parafialna scholka dziecięca i uczennice Gimnazjum nr 1.

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie je Msza św. o godz. 18.30. Po niej procesja wokół Kolegiaty i Różaniec fatimski. 

Rozgrywki ministrantów

7 maja, w ramach eliminacji do zawodów rejonowych w piłkę nożną ministrantów, zostały przeprowadzone, na boisku Gimnazjum nr 1, rozgrywki drużyn ministrantów z parafii naszego dekanatu.

Wednesday the 1st. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©