Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę

Polski Związek Kobiet Katolickich przy naszej Parafii zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 17 października. Hasłem pielgrzymki są słowa "Nowe życie w Chrystusie". Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Oto jej program:

Wystawa poświęcona pamięci św. Jana Pawła II

W bocznej kaplicy św. Józefa do najbliższego czwartku (15 października) oglądać można w naszej Kolegiacie wystawę malarstwa Waldemara Cieślaka "Człowiek blisko Boga" poświęconą pamięci św. Jana Pawła II - Papieża Polaka.

Dzień Papieski 2015

Przeżywamy XV Dzień Papieski, który w tym roku obchodzimy pod hasłem "Jan Paweł II – Patron Rodziny". Istotnym elementem obchodów Dnia Papieskiego jest jego wymiar charytatywny. Corocznie organizowana zbiórka pieniędzy jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi. Środki zebrane podczas zbiórki zasilą fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia" wspierającej aktualnie 2500 młodych, zdolnych ludzi, pochodzących z niezamożnych rodzin, z wiosek i niewielkich miast.

Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie

Pani Halina Jarczyk - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie przesyła zaproszenie na jubileusz 70-lecia Szkoły.

Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum

Jaworznickie Hospicjum "Homo - homini" im. św. Brata Alberta zaprasza na Koncert charytatywny, który odbędzie się 11 października br. o godz. 17:00 w Hali MCKiS w Jaworznie. W tym roku wystąpi zespół T.Love.

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie

We wtorek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie je Msza św. o godz. 18.30. Po niej procesja wokół Kolegiaty i Różaniec fatimski. 

Pojadą do Olkusza

W miniony piątek, 9 października, zostały rozegrane dekanalne rozgrywki ministrantów w tenisie stołowym, które stanowiły jednocześnie eliminacje do XIX Turnieju Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Sosnowieckiej o Puchar Biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Wśród zwycięzców są także nasi ministranci.

Świadek świętości

W minioną niedzielę, 4 października, odbyło się spotkanie z Siostrą Krystyną Włodarską, która przez 2 lata współpracowała z błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszko w parafii Św. Stanisława w Warszawie. Siostra przedstawiła zgromadzonym w Kolegiacie zdjęcia, nagrania, myśli oraz te bardziej i mniej znane fakty z życia Błogosławionego, którego 31 rocznicę męczeńskiej śmierci będziemy niedługo obchodzić.

Pokój i dobro

4 października obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu. Jak co roku czciciele świętego Biedaczyny z Asyżu szczególnie modlili się do Boga o potrzebne łaski za Jego przyczyną. Także w tym dniu do grupy osób, które już od lat należą do istniejącego w naszej Kolegiacie III Zakonu św. Franciszka, dołączyła jeszcze jedna osoba.

Wybieram Jezusa!

Nowa ewangelizacja jest naglącą potrzebą naszych czasów. Chociaż żyjemy w kraju, którego przeważającą część stanowią katolicy - ludzie ochrzczeni, to jednak większość z nich nie praktykuje swojej wiary, spychając sprawy z nią związane na całkowity margines swojego życia. Dobitnie świadczą o tym statystyki - także naszej Parafii. Mało jest ludzi odważnie przyznających się do wiary, którzy nie wstydzą się powiedzieć w swoim środowisku, że Jezus jest Panem ich życia.

Tuesday the 13th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©