Kontakt

pl. św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452

Adwentowa zaduma

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Choć jeszcze trwa Adwent, to jednak na ulicach miast i wiosek, a może jeszcze bardziej w sklepach, można już wyczuć atmosferę tych niezwykłych dni. Blask choinek ozdobionych pięknymi bombkami i światełkami, nastrojowy dźwięk kolęd, a także szał zakupów i przedświąteczne porządki. Bo wszystko musi być przecież dopięte na ostatni guzik, perfekcyjnie przygotowane.

Plan wizyty duszpasterskiej

Przedstawiamy plan wizyty duszpasterskiej popularnie zwanej "kolędą".

Plan spowiedzi przedświątecznej

Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia.

Zapraszamy na Wieczór Kolęd

Zapraszamy wszystkich parafian na „Wieczór Kolęd”, który odbędzie się w naszym kościele w Uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia po Mszy św. o godz. 16.00. Jednocześnie prosimy o zgłoszenia wykonawców, którzy chcieliby zaprezentować przygotowane przez siebie kolędy.

Światło z Betlejem

17 grudnia, na Rynku, harcerze przekazali mieszkańcom naszego Miasta światełko z Betlejem. Symbolika światła jest bardzo bogata. Rozprasza mrok, daje poczucie bezpieczeństwa, jest znakiem nadziei. Chrystus jest przez starca Symeona nazwany "Światłem na oświecenie pogan". 

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Już coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia. Adwent wchodzi w drugi swój etap - bezpośrednie przygotowanie na narodziny Pana. Od 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Gorąco zapraszamy wszystkich naszych Parafian na poranne Roraty. Pan blisko jest!

Eliminacje do Festiwalu Kolęd w Będzinie

Scholka dziecięca działająca przy naszej parafii brała udział we wtorek 09 grudnia w eliminacjach XII Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W zaprezentowanym repertuarze znalazły się kolędy – „Lulajże Jezuniu", „My też pastuszkowie" oraz „Gore gwiazda Jezusowi". Laureaci tego festiwalu wystąpią na koncercie galowym 10 stycznia 2015 roku na Osiedlu Stałym, a najlepsi wykonawcy będą brali udział w następnym etapie Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i pastorałek w Będzinie. Prezentujemy na naszej stronie kilka zdjęć z występu scholi i czekamy na ogłoszenie wyników oraz kolejne występy naszych dzieci.

Roraty 2014 (foto)

Patronem tegorocznych spotkań roratnich dla dzieci jest bł. Edmund Bojanowski. Każdego dnia dzieci poznają kolejne fakty z życia tego błogosławionego i otrzymują zadanie do wypełnienia.

Poświęcenie medalików NMP

Na Mszy św. o godz. 17.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP miało miejsce poświęcenie medalików i łańcuszków. Ksiądz Proboszcz zachęcił dzieci klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 16 w Jaworznie, które w maju przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, aby nosiły codziennie medalik, jako znak naszej wiary. Poświęcenia dokonał ks. Piotr Kos.

Wystawa konkursowych szopek (foto)

W kaplicy św. Józefa można do 8 grudnia podziwiać szopki zgłoszone do Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs, już po raz piąty, organizuje nasza parafia wraz ze Szkołą Podstawową Nr 16 w Jaworznie. Honorowy patronat nad konkursem objął Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak oraz Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.