Kontakt

pl. św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452

Zapraszamy do Jaroszowca

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wielu naszych parafian wybierało się do Jaroszowca, gdzie pośród jurajskich skałek i pięknych lasów znajduje się kościół z figurą Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Comiesięczne pielgrzymki z naszej kolegiaty do tego sanktuarium są najlepszym świadectwem, że to urocze miejsce ma dużą moc przyciąga. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest bowiem skromny, ale piękny wystrój wnętrza sprzyjający skupieniu i modlitwie oraz wspaniałe piękno przyrody otaczającej świątynię.

Triduum przd wspomnieniem św. Jana Pawła II

W środę, 22 października, w liturgii obchodzić będziemy wspomnienie Św. Jana Pawła II. Zapraszamy w tym dniu na godz. 18.30 na uroczystą Msze Św. dziękczynną za dar osoby Św. Jana Pawła II i Jego kanonizację. Z racji tego wspomnienia od niedzieli przeżywać będziemy triduum, w którym przyzywać będziemy wstawiennictwa Świętego Papieża.

30 rocznica męczeństwa ks. Jerzego

W niedzielę, 19 października, przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 30 lat temu uprowadzono go i zabito. Na Mszach św. będziemy modlić się o jego rychłą kanonizację i Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. 

Rocznica wyboru Jana Pawła II (video)

Zgromadzone na Placu św. Piotra tłumy wiernych wyczekiwały kolejny dzień na decyzję konklawe. Wszyscy z niecierpliwością spoglądali w stronę Kaplicy Sykstyńskiej. O godzinie 18:18 nad kaplicą pojawił się biały dym - znak, że decyzja o wyborze papieża zapadła. 16 października 1978 roku z balkonu błogosławieństw bazyliki św. Piotra padły słowa: "Habemus papam!". Wierni i dziennikarze zgromadzeni na placu ze zdumieniem przyjęli wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.

Dzień Edukacji Narodowej

"Chrystus jest Światłem i Wielkim Wychowawcą. Wskazuje nam drogę do prawdziwego życia. Wyjaśnia nasze życie, czyniąc je zrozumiałym i poznawalnym." (Anselm Grün)

 

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom, pracownikom szkół i oświaty życzymy tego Chrystusowego światła. By formując swoje życie na Jego wzór byli wyraźnymi i czytelnymi świadkami dobra i prawdy dla młodego człowieka. 

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie

W poniedziałek, 13 października, po raz ostatni w tym roku, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie je Msza św. o godz. 18.30. Po niej procesja wokół kolegiaty. 

Procesja różańcowa (foto)

7 października uczciliśmy Matkę Bożą Różańcową. O godz. 18.00 odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem do pięciu ołtarzy, podczas której rozważaliśmy tajemnice bolesne Różańca. Po procesji, na Mszy św., modliliśmy się za śp. ks. biskupa Adama Śmigielskiego - pierwszego pasterza naszej diecezji - w 6 rocznicę jego śmierci, a także śp. Leona Nowaka - długoletniego kościelnego w naszej kolegiacie.

Dzień Papieski 2014

Zbliża się XIV Dzień Papieski, który w tym roku będziemy przeżywać pod hasłem "Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie". Podejmiemy refleksję nad tematem świętości w świetle nauczania naszego Wielkiego Rodaka. W roku kanonizacji nauka Świętego i przykład jego życia przemawiać będą do nas szczególnie silnie, czyniąc ten Dzień Papieski wyjątkowym. Istotnym elementem obchodów Dnia Papieskiego jest jego wymiar charytatywny. Corocznie organizowana zbiórka pieniędzy jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi. Środki zebrane podczas zbiórki zasilą fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia" wspierającej aktualnie 2500 młodych, zdolnych ludzi, pochodzących z niezamożnych rodzin, z wiosek i niewielkich miast.

Warto modlić się na Różańcu - świadectwa

Dlaczego warto modlić się na Różańcu? Zapewne ile praktykujących tę modlitwę osób, tyle też odpowiedzi. Tym jednak, co najbardziej pociąga, jest świadectwo o tym, jak modlitwa różańcowa przemienia serce człowieka i wywiera wpływ na życie osobiste i rodzinne.

Popielgrzymkowe wspomnienia

Zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków grupy "Złotej" na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się 4 października 2014 (sobota) po Mszy Świętej o 18.30.