Kontakt

pl. św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452

Pożar dachu katedry w Sosnowcu

Spłonął dach zabytkowej katedry Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. Ogień zauważono po północy 29 października. Mimo natychmiastowej akcji, w której uczestniczyło 62 strażaków z 22 zastępów, dachu nie udało się uratować. Dogaszanie pożaru trwać będzie do godzin południowych.

Wycieczka w wirtualny świat

W sobotę, 25 października, dzieci z parafialnej scholki oraz ministranci z naszej parafii uczestniczyli w wycieczce do Laser House w Sosnowcu. Oto kilka zdjęć z tej ciekawej wyprawy w świat gier i zabaw na pograniczu świata realnego i wirtualnego. Przy okazji dziękujemy czytelnikom naszej gazetki parafialnej "św. Wojciech". To dzięki Waszemu wsparciu (dochodom ze sprzedaży) dzieci mogły liczyć na dofinansowanie tego wyjazdu.

Msze św. i procesje 1 i 2 listopada

Msze święte i procesje 1 i 2 listopada odbędą się wg następującego porządku:

Listopadowa zaduma - wiersze p. Alicji Dudek (cz. I)

Zbliżający się miesiąc listopad zachęca do zadumy i refleksji. Opadające, jesienne liście, długie wieczory, rozświetlone tysiącami światełek cmentarze. Prezentujemy wiersze naszej parafianki - pani Alicji Dudek, które wspaniale wpisują się w tę scenerię. 

Cofamy wskazówki zegarów

Zmiana z czasu letniego na zimowy, czyli astronomiczny, nastąpi w nocy z soboty 25 października na niedzielę 26 października.

Niecodzienne spotkanie w Krakowie

Wspólnota Wiara i Światło DOMINKI – BIS z Jaworzna spotkała się w Krakowie ze współzałożycielką Ruchu Wiara i Światło - Marie Hélène Mathieu. To niezwykłe spotkanie rozpoczęło się w samym sercu Krakowa, na Rynku Głównym. Wraz z przyjaciółmi z innych wspólnot z Polski w radosnym przemarszu udaliśmy się do kościoła Ojców Karmelitów na Piasku, gdzie przeżyliśmy uroczystą Mszę Świętą i wysłuchaliśmy wspomnień o narodzinach naszego ruchu. Czas zakończył się świętowaniem w ogrodach ojców Karmelitów.

Zapraszamy do Jaroszowca

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wielu naszych parafian wybierało się do Jaroszowca, gdzie pośród jurajskich skałek i pięknych lasów znajduje się kościół z figurą Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Comiesięczne pielgrzymki z naszej kolegiaty do tego sanktuarium są najlepszym świadectwem, że to urocze miejsce ma dużą moc przyciąga. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest bowiem skromny, ale piękny wystrój wnętrza sprzyjający skupieniu i modlitwie oraz wspaniałe piękno przyrody otaczającej świątynię.

Triduum przd wspomnieniem św. Jana Pawła II

W środę, 22 października, w liturgii obchodzić będziemy wspomnienie Św. Jana Pawła II. Zapraszamy w tym dniu na godz. 18.30 na uroczystą Msze Św. dziękczynną za dar osoby Św. Jana Pawła II i Jego kanonizację. Z racji tego wspomnienia od niedzieli przeżywać będziemy triduum, w którym przyzywać będziemy wstawiennictwa Świętego Papieża.

30 rocznica męczeństwa ks. Jerzego

W niedzielę, 19 października, przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 30 lat temu uprowadzono go i zabito. Na Mszach św. będziemy modlić się o jego rychłą kanonizację i Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. 

Rocznica wyboru Jana Pawła II (video)

Zgromadzone na Placu św. Piotra tłumy wiernych wyczekiwały kolejny dzień na decyzję konklawe. Wszyscy z niecierpliwością spoglądali w stronę Kaplicy Sykstyńskiej. O godzinie 18:18 nad kaplicą pojawił się biały dym - znak, że decyzja o wyborze papieża zapadła. 16 października 1978 roku z balkonu błogosławieństw bazyliki św. Piotra padły słowa: "Habemus papam!". Wierni i dziennikarze zgromadzeni na placu ze zdumieniem przyjęli wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.