Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452

Spowiedź w Wielkim Tygodniu

Plan spowiedzi w Wielkim Tygodniu:

Program Triduum Paschalnego

Triduum Paschalne to szczególny czas zadumy nad ogromem miłości Boga. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w naszym kościele.

Hosanna, Synowi Dawidowemu! (foto)

W Niedzielę Palmową obchodzimy pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy dla dokonania swego paschalnego misterium. To także Niedziela Męki Pańskiej. W tym dniu odczytywana jest Ewangelia mówiąca o męce i śmierci Chrystusa.

 

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejsze palmy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Niedzieli Palmowej w jaworznickiej Kolegiacie.

Przygotowania do ŚDM

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku, zapraszamy na spotkania w każdy ostatni piątek miesiąca.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 marca.

 

Rozpoczynamy o godz. 18.30 Mszą świętą z konferencją formacyjną. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej spotkanie w Sali im. Ks. Kowalczyka. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, ale zwłaszcza do tych, którzy będą chcieli zostać wolontariuszami ŚDM i tych, którzy pragną przyjąć do swych domów młodzież uczestniczącą w ŚDM.

Konkurs palm wielkanocnych

Tradycyjnie, w Niedzielę Palmową, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie palm wielkanocnych. Rozstrzygnięcie konkursu po Mszy św. o godz. 10.30.

Dzieło Duchowej Adopcji

Podczas Mszy kończącej rekolekcje wielkopostne, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest także dniem świętości życia, osoby pragnące modlić się w intencji poczętych dzieci, złożyły deklaracje Duchowej Adopcji. 

Wielkopostny czas skupienia

W dniach od 22 do 25 marca przeżywaliśmy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Stanisław Bąk - duszpasterz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W ramach rekolekcji odbyły się spotkania z młodzieżą szkół średnich, studiującą i pracującą, wygłoszone zostały nauki stanowe dla kobiet i mężczyzn, każdego dnia o godz. 15.00 gromadziliśmy się na wspólne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Wtorek był dniem spowiedzi świętej, a w środę chorzy i osoby starsze mogły przyjąć sakrament namaszczenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi

Propagujące trzeźwe życie oraz pomagające osobom pragnącym wyjść z uzależnienia Jaworznickie Stowarzyszenie Abstynenckie „Razem" zaprasza do swojej siedziby przy ul. Glinianej 12 na „Dzień Otwartych Drzwi".

 

Będzie miał on miejsce 30 marca w siedzibie Stowarzyszenia w godzinach od 10.00 do 20.00.

Zwiastowanie Pańskie

W środę, 25 marca, obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będą składane deklaracje i przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

Msze św. w naszej świątyni o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 17.00, 18.00.

 

Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

Program parafialnych rekolekcji wielkopostnych

W dniach Parafia 22-25 marca odbywać się będą parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Stanisław Bąk – duszpasterz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie.

 

Plan rekolekcji: