Uwielbiamy Cię, Panie!

Uczestniczyłeś w ŚDM? Byłeś wolontariuszem lub gościłeś u siebie uczestników Dni Młodych? Szukasz bliskości Boga? Chcesz uwielbiać Pana?

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia! W najbliższy piątek (28.10) zaczynamy Eucharystią o godz 18.30, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i agapa w sali ks. Kowalczyka.

Rocznica męczeńskiej śmierci

Był człowiekiem wielkiej wiary w Boga i miłości do Ojczyzny. 19 października obchodziliśmy 32. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - kapelana Solidarności i Ludzi Pracy.

Msza z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych

W połowie października obchodzone jest "Święto Białej Laski", czyli Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Z tej okazji w minioną niedzielę, 16 października, sprawowana była Eucharystia w intencji członków Polskiego Związku Niewidomych w Jaworznie i ich rodzin.

Szkoła "na górce" świętowała

Dzień Edukacji Narodowej oraz 10 rocznica nadania Patrona szkole, to podwójna okazja, która zgromadziła społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie na Mszy św. dziękczynnej. Eucharystii przewodniczył ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, a współkoncelebransami byli ks. Grzegorz i ks. Paweł - katecheci szkoły "na Górce".

Na budowie nowego bloku

Trwa budowa nowego bloku energetycznego, który powstaje w Elektrowni Jaworzno III. Tę ogromną inwestycję odwiedzili Włodarze Miasta oraz Księża Dziekani.

Mamy kleryka

W tym roku głos Boga, który wezwał na pierwszy rok formacji seminaryjnej usłyszało 5 młodych mężczyzn. Wśród nich jest także nasz Rodak.

Daj Bogu chwałę

Przez najbliższy tydzień członkowie Ruchu Światło-Życie i wspólnoty Metanoia będą na ulicach Jaworzna głosić wszystkim Ewangelię i zapraszać na koncert uwielbienia, który odbędzie się 15 października o 18:00 w Sanktuarium na Osiedlu Stałym.

XVI Dzień Papieski

XVI Dzień Papieski będzie obchodzony w tym roku 9 października, pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia!"

To już osiem lat

W miniony piątek przypadała 8 rocznica śmierci Biskupa Adama Śmigielskiego. Pierwszy pasterz naszej Diecezji odszedł do Pana 7 października 2008 roku.

Na Mszy wieczornej modliliśmy się o dar Jego zbawienia.

Odmawiajcie Różaniec

W różnych miejscach świata, podczas objawień, Matka Boża wzywa do nawrócenia i pokuty. Pomocą ma być odmawianie Różańca świętego. To piękna, ale też trudna modlitwa. Nie chodzi w niej przecież tylko o powtarzanie "zdrowasiek", ale o rozważanie ewangelicznych tajemnic.

7 października zostały poświęcone Różańce dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej.

Thursday the 27th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©