Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452

Spotkanie z Prof. Chazanem

Spotkanie z Prof. ChazanemStowarzyszenie Katolickie "Przyjaźń Jaworznicka" zaprasza na spotkanie z Profesorem Bogdanem Chazanem, które odbędzie się 27 kwietnia o godz. 17:30 w Centrum Kultury Teatr Sztuk, ul. Mickiewicza 2. Stowarzyszenie zaprasza także na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny (w kaplicy Św. Józefa) 1 maja o godzinie 9.00. Modlić się będziemy w intencji ludzi pracy, bezrobotnych, poszkodowanych przy pracy, emerytów i wszystkich mieszkańców miasta Jaworzna.

Rocznica kanonizacji

W poniedziałek, 27 kwietnia, przypada pierwsza rocznica kanonizacji papieża Jana Pawła II. W czasie Mszy kanonizacyjnej papież Franciszek nazwał Jana Pawła II "papieżem rodziny" i przypomniał, że tak właśnie chciał być zapamiętany.

Dyspensa na 1 maja

Kierując się dobrem duszpasterskim wiernych, biskupi diecezjalni obecni na 368. Zebraniu Plenarnym KEP podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 1 maja 2015 roku.

Imieniny ks. Marka

25 kwietnia imieniny obchodzi ks. Marek Gąsiorek - wikariusz naszej Parafii. Z tej okazji o godz. 8.00 została odprawiona Msza święta w intencji drogiego Solenizanta pod przewodnictwem księdza Prałata i pozostałych kapłanów pracujących w Kolegiacie.

 

Księdzu Markowi życzymy obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa u Boga świętego Patrona.

Pieśń ku czci św. Wojciecha

"Sławny w męczenników gronie" - pieśń ku czci naszego Patrona w wykonaniu Pana Organisty Wojciecha Gawlasa.

Odpust parafialny

W czwartek, 23 kwietnia, przypada Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. W tym dniu przeżywać będziemy nasz odpust parafialny.

 

Msze św. o godzinie:

6.00, 7.30, 9.00

15.00 na cmentarzu Pechnickim za zmarłych parafian

18.30 Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Kan. Jana Gaika – proboszcza Parafii Katedralnej w Sosnowcu.

 

Od poniedziałku, 20 kwietnia, Triduum przed Uroczystością Św. Wojciecha. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30. odmawiać będziemy Litanię ku czci naszego Patrona.

 

Zapraszamy.

Dekanalne rozgrywki ministrantów

Pomimo przejmującego chłodu, w sobotę 18 kwietnia, na boisku Gimnazjum nr 1, rozegrane zostały zawody „szóstek" w piłkę nożną ministrantów dekanatu św. Wojciecha w Jaworznie. Zmagania stanowiły eliminację do rozgrywek rejonowych Turnieju Ministrantów o Puchar Biskupa Sosnowieckiego i Wójta Gminy Klucze, który odbędzie się pod koniec maja.

 

W rozgrywkach wzięli udział ministranci z naszej Parafii, a także z Borów, Byczyny, Ciężkowic i Jelenia.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Czarnogóry

W dniach od 2 do 11 lipca 2015 roku, organizowana jest pielgrzymka do Czarnogóry.

 

Oto jej program:

Przygotowania do ŚDM

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku, zapraszamy na spotkania w każdy ostatni piątek miesiąca.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 marca.

 

Rozpoczynamy o godz. 18.30 Mszą świętą z konferencją formacyjną. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej spotkanie w Sali im. Ks. Kowalczyka. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, ale zwłaszcza do tych, którzy będą chcieli zostać wolontariuszami ŚDM i tych, którzy pragną przyjąć do swych domów młodzież uczestniczącą w ŚDM.

Całodzienna adoracja

17 kwietnia (w III piątek miesiąca) zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz. 8.00. 

 

Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!