Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452

Zmiany w godzinach spowiedzi

Zgodnie z dekretem ks. biskupa Grzegorza Kaszaka, ks. Robert Żwirek - dotychczasowy penitencjarz w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie został skierowany do pracy w par. Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Górniczej Strzemieszycach Małych jako jej administrator.

 

Księdzu Robertowi gratulujemy i życzymy obfitości Bożych łask w dalszej pracy duszpasterskiej oraz dziękujemy za posługę Stałego Spowiednika w naszej Kolegiacie.

 

W związku z powyższymi zmianami dyżury w stałym konfesjonale zostają zawieszone. Okazja do spowiedzi świętej jest podczas każdej Mszy świętej.

Jesteśmy Domowym Kościołem

Doświadczenia małżeństw, które należą do Domowego Kościoła (Oazy Rodzin) pokazują, jak wielkie owoce dla ich życia rodzinnego, małżeńskiego i religijnego przynosi bycie w tej właśnie wspólnocie. Zapraszamy do przeczytania kilku świadectw małżeństw należących do Oazy Rodzin w naszej Parafii.

Przygotowania do ŚDM

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku, zapraszamy na spotkania w każdy ostatni piątek miesiąca.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 lutego.

 

Rozpoczynamy o godz. 18.30 Mszą świętą z konferencją formacyjną. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej spotkanie w Sali im. Ks. Kowalczyka. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, ale zwłaszcza do tych, którzy będą chcieli zostać wolontariuszami ŚDM i tych, którzy pragną przyjąć do swych domów młodzież uczestniczącą w ŚDM.

Zakończenie peregrynacji (foto)

Koronką do Miłosierdzia Bożego zakończyliśmy peregrynację znaków Światowych Dni Młodzieży - krzyża młodych i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Po pożegnaniu, Krzyż i Ikonę do samochodu - kaplicy odprowadziła młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jaworznie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Krzyż ŚDM i Ikona Matki Bożej w Kolegiacie (foto)

W dniach 18 i 19 lutego gościliśmy w naszej Kolegiacie symbole Światowych Dni Młodzieży - krzyż ofiarowany młodym świata przez Ojca Świętego Jana Pawła II oraz kopię ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Był to kolejny etap peregrynacji Krzyża i Ikony w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu przyszłego roku w Krakowie.

 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tych uroczystości.

Oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 (audio)

W święto Objawienia Pańskiego zaprezentowano w Krakowie hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Autorem muzyki i słów hymnu „Błogosławieni miłosierni" jest Jakub Blycharz, krakowski kompozytor wywodzący się ze środowiska dominikańskiego. Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania muzyk. Autor utworów liturgicznych, takich jak: „Dobry jest Pan", „Bonum est praestolari", „Uczta Baranka" czy „Święta Dziewico", a także „Amen", „Godzien" i „Nie umrę". Wraz z żoną i córką zaangażowany jest w życie krakowskiej wspólnoty Głos na Pustyni.

Program peregrynacji Krzyża Młodych i Ikony MB Salus Populi Romani

Od 15 do 28 lutego w naszej Diecezji odbędzie się szczególna peregrynacja – kilkadziesiąt parafii, a także szkoły, szpitale i więzienia we wszystkich dekanatach naszej Diecezji nawiedzi Krzyż Młodych i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani - Symbole Światowych Dni Młodzieży.

 

W naszej Parafii peregrynacja ta będzie miała miejsce w dniach 18 i 19 lutego. Oto jej program:

Posypmy głowy popiełem

W Środę Popielcową, 18 lutego, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30.

Komunikat Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka dotyczący peregrynacji Krzyża i Ikony ŚDM

Bracia i siostry!

 

Jednym z największych dzieł ewangelizacyjnych pozostawionych nam w dziedzictwie przez św. Jana Pawła II są Światowe Dni Młodzieży. Darem dla Kościoła w Polsce oraz wielkim zobowiązaniem dla każdego z nas jest zadanie organizacji najbliższego spotkania młodych całego świata, które – z woli papieża Franciszka – odbędzie się w lipcu 2016 roku w Krakowie. Ważnym etapem na drodze do tego wielkiego wydarzenia jest peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża Młodych oraz Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Czarnogóry

W dniach od 2 do 11 lipca 2015 roku, organizowana jest pielgrzymka do Czarnogóry.

 

Oto jej program: