Wycieczka do Bielska

Ostatnim wydarzeniem w minionym roku szkolnym dla scholi dziecięcej i młodzieżowej był wyjazd na wycieczkę do Bielska Białej w sobotę, 25 czerwca.

Msze święte w wakacje

W czasie wakacji (od 27 czerwca) zmieniają się godziny sprawowania Mszy świętych w naszej Kolegiacie:

W dni powszednie:

6.30, 7.00, 7.30, 18.30

W niedziele:

6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30

Koniec roku szkolnego i formacyjnego

24 czerwca zakończył się rok szkolny i formacyjny. Z tej okazji na Mszy św. o godz. 8.00 i o 18.30 modliliśmy się, dziękując Bogu za otrzymane od Niego w tym czasie łaski, prosząc o błogosławieństwo na okres wakacji.

Msza na Równej Górce

Stowarzyszenie katolickie „Przyjaźń Jaworznicka” zaprasza duszpasterzy i wszystkich mieszkańców miasta Jaworzna na tradycyjną Mszę świętą w niedzielę 26.06.2016r. o godz. 16.00. Msza zostanie odprawiona na Wzgórzu Równej Górki, pod Krzyżem Przełomu Wieków - znakiem wdzięczności i zawierzenia miasta Jaworzna Bożej Opatrzności.

Byliśmy na Lednicy

Doświadczenie wspólnoty, radość wiary, młodość, przyjaźń. To między innymi te wartości przyciągają młodzież na Pola Lednickie. Przedstawiamy świadectwo Marysi i Jakuba, którzy w tym roku uczestniczyli w lednickim spotkaniu.

Misyjny zapał

We wtorek, 14 czerwca, z inicjatywy Parafialnego Koła Misyjnego, w sali ks. Kowalczyka odbyła się projekcja filmów i zdjęć z pracy na misjach o. Grzegorza Kubowicza.

Festiwal "Misericordinas" był nasz

Podczas Festiwalu Piosenki o Miłosierdziu Bożym Chełmek 2016 schola dziecięca z naszej Parafii zajęła III miejsce, a młodzieżowa otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Dyspensa na piątek 17 czerwca 2016

Dyspensa biskupa Grzegorza Kaszaka na dzień 17 czerwca - Uroczystość Św. Brata Alberta Chmielowskiego, głównego Patrona Diecezji Sosnowieckiej.

Całodzienna adoracja

17 czerwca (w III piątek miesiąca) zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz.7.30. 

Chleb św. Antoniego

W liturgiczne wspomnienie św. Antoniego na wszystkich Mszach św. poświęcany był "Chleb św. Antoniego". Święty z Padwy słynął bowiem z wielkiej wrażliwości na biedę drugiego człowieka. Chorzy w tym dniu przyjęli sakrament namaszczenia, a po Mszy św. o godz. 9.00, dzięki staraniom Zespołu Charytatywnemu, dla wszystkich chętnych, w sali ks. Kowalczyka, odbyło się spotkanie przy kawie i ciastku. 

Thursday the 30th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©