Kontakt

pl. św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452

Urlop ks. Penitencjarza

Do 4 października 2014 roku ks. Penitencjarz - ks. Robert Żwirek przebywa na urlopie. W związku z tym spowiedź święta tylko podczas każdej Mszy św.

Z wizytą u Matki - pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej (foto)

20 września miała miejsce I Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wzięli w niej udział także pątnicy z naszej parafii - w sumie 50 osób.

Św. Stanisław Kostka uczczony (fotorelacja)

Dzieci i młodzież, rodzice, dziadkowie i katecheci licznie zgromadzili się w naszej kolegiacie, by uczcić św. Stanisława Kostkę.

Magia Kolorów - wernisaż prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

W dniu 10.09.2014 r. o godz. 10.00 w Galerii „Ex Libris" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie przy ul. Rynek Główny 17 odbył się wernisaż wystawy prac konkursowych VI edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Magia Kolorów 2014 – Rok Oskara Kolberga", organizowanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jaworznie dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu Śląska.

Wakacyjne wspomnienia – kolonie w Rewalu

Jak co roku, podczas wakacji, dzieci wyjechały na kolonie organizowane przez naszą parafię. 54 uczestników wypoczywało w miejscowości Rewal nad morzem.

Akcja Katolicka wyzwaniem do pracy w winnicy Pana

,,Idźcie i wy do mojej winnicy a co będzie słuszne dam wam" /Mt 20, 4/. Wszyscy jesteśmy wezwani przez samego Chrystusa do pracy w Jego winnicy. Jako członkowie Akcji Katolickiej przyjęliśmy to Chrystusowe zaproszenie z nowym zaangażowaniem na mocy otrzymanych sakramentów. Przyjęcie zaproszenia przez człowieka zobowiązuje do spełnienia oczekiwań zapraszającego. Zapraszającym jest sam Jezus Chrystus. Ewangeliczną winnicą stwórczych zamierzeń Boga jest rzeczywistość, ten świat. Człowiek ma go poznawać i twórczo uprawiać. Mogą to czynić ludzie zdatni, odpowiednio uformowani, zjednoczeni z Chrystusem. Od tego zjednoczenia zależy owocność posługi.

Przygotowanie do bierzmowania

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w czwartek 18 września na Mszę św. na godz. 18.30. Bezpośrednio po niej będzie możliwość zapisania się na listę i otrzymania „Indeksu kandydata do bierzmowania”.

Tyś pod krzyżem Syna stała - wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

Maryja trwała w zjednoczeniu ze swoim Synem aż do krzyża, pod którym stanęła zgodnie z Bożym zamiarem. Głęboko współcierpiała ze swoim Synem i złączyła się macierzyńskim sercem z Jego Ofiarą. Najświętsza Dziewica, ofiarując Jezusa w świątyni i współcierpiąc ze swoim Synem umierającym na krzyżu, w szczególny sposób współpracowała z dziełem Zbawiciela przez wiarę, nadzieję i żarliwą miłość, aby odnowić nadprzyrodzone życie dusz ludzkich. Dlatego stała się naszą Matką w porządku łaski.

Bądź wywyższony

Kiedy w roku 70 Jerozolima została zdobyta i zburzona przez Rzymian, rozpoczęły się wielkie prześladowania religii Chrystusa, trwające prawie 300 lat. Dopiero po ustaniu tych prześladowań matka cesarza rzymskiego Konstantyna, św. Helena, kazała szukać Krzyża, na którym umarł Pan Jezus.

Ave Maria - nabożeństwo fatimskie (foto)

W sobotę po raz kolejny w tym roku odbyło się nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej ze śpiewem Litanii do Matki Bożej przeszliśmy wokół naszej kolegiaty z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po procesji był różaniec odmawiany przez wszystkich wiernych przeplatany śpiewem pieśni Ave Maria.