Uwielbiamy Cię, Panie!

Uczestniczyłeś w ŚDM? Byłeś wolontariuszem lub gościłeś u siebie uczestników Dni Młodych? Szukasz bliskości Boga? Chcesz uwielbiać Pana?

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia! W najbliższy piątek (16.12) zaczynamy Eucharystią o godz 18.30, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w sali ks. Kowalczyka (w tym miesiącu nagrywamy wideo dla pielgrzymów z Ghany i USA).

Wigilia na Rynku

Miejskie Centrum Kultury i Sportu serdecznie zaprasza wszystkich parafian 18 grudnia na godz. 17.00 na Wigilię i wspólne kolędowanie na płycie jaworznickiego rynku połączone z przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju.

Spotkanie ze św. Mikołajem

Na spotkanie ze św. Mikołajem czeka każdy, niezależnie od wieku. 6 grudnia sala ks. Kowalczyka wypełniła się po same brzegi. 

Pani Premier w Jaworznie

W niedzielę, 4 grudnia, odbyła się Akademia Barbórkowa Zakładu Górniczego Sobieski z Jaworzna, wchodzącego wraz z ZG Janina z Libiąża i ZG Brzeszcze w skład grupy TAURON Wydobycie. W uroczystości wzięła udział p. Premier Beata Szydło, ks. Biskup Grzegorz Kaszak, a także ks. Prałat Eugeniusz Cebulski.

Bóg, Honor i Ojczyzna

Członkowie Jaworznickiej Inicjatywy Narodowej kultywują pamięć nie tylko o naszych polskich bohaterach, ale również o lokalnych bojownikach walki o niepodległość i wolność. Z tego powodu 1 grudnia, wraz z Jednostką Strzelecką 3057, uczcili pamięć 10 mieszkańców Jaworzna, Bojowników Armii Krajowej Zgrupowania ,,Jastrząb", którzy w nocy z 30 listopada na 1 grudnia 1943 roku zostali rozstrzelani przez Niemców.

Zapraszamy na Barbórkę

W piątek, 2 grudnia, będziemy modlić się w intencji górników, z racji wspomnienia św. Barbary - ich patronki.

O godz. 16.00 uroczystą Eucharystię odprawi Ks. Biskup Grzegorz Kaszak - Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Scholkowe Andrzejki

Jak co roku schola dziecięca z naszej Parafii zakończyła okres zwykły tradycyjną zabawą Andrzejkową. Na parkiecie bawiło się 55 dzieci. Oprócz zabawy przy muzyce, dzieci brały również udział w różnych konkursach.

Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do Fatimy

Zapraszamy na samolotową diecezjalną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w 100-lecie objawień fatimskich.

Zapraszamy do Rygi

Zbliża się kolejne Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taize. Tym razem młodzi zaproszeni są do stolicy Łotwy - Rygi. Diecezjalny wyjazd organizuje jak co roku ks. Szymon Wojciechowski.

Zawody w Olkuszu

W sobotę 12 listopada na hali miejskiej w Olkuszu odbył się XX Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar Biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Naszą Parafię reprezentowało trzech ministrantów.

Sunday the 11th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©