Uroczystość Królowej Polski

We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę.

To także 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz wszystkich mieszkańców miasta Jaworzna.

Pielgrzymi z Ciężkowic

Wierni parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie - Ciężkowicach, wraz ze swoimi duszpasterzami, przybyli w sobotę, 30 maja, w pieszej pielgrzymce do naszej Kolegiaty. Pielgrzymka do Kościoła Jubileuszowego odbyła się w ramach trwającego Roku Miłosierdzia.

Imieniny ks. Marka Gąsiorka

25 kwietnia dzień swoich imienin świętował ks. Marek Gąsiorek. Na Mszy św. o godz. 18.30 modliliśmy się w intencji drogiego Solenizanta.

Scholka na festiwalu w Katowicach

Scholka dziecięca z naszej parafii uczestniczyła w XXIII Dziecięcym Festiwalu Piosenki Religijnej w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach - Kostuchnie.

Szkolenie dla Pocztów Sztandarowych

Uroczystości patriotyczne i kościelne gromadzą coraz większą ilość Pocztów Sztandarowych różnych organizacji, stowarzyszeń, związków, zakładów pracy i placówek oświatowych. Dlatego, aby ujednolicić zasady uczestnictwa Pocztów Sztandarowych i nadać im odpowiednią rangę, przeprowadzono 22 kwietnia w naszej Kolegiacie szkolenie, które jednocześnie było próbą przed konkursem Szkolnych Pocztów Sztandarowych.

Odpust parafialny

W sobotę, 23 kwietnia, przypada Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

W tym dniu przeżywać będziemy nasz odpust parafialny.

Nasi ministranci na zawodach

W sobotę, 16 kwietnia, grupa naszych ministrantów – 14 osób, wzięła udział w Diecezjalnych Rozgrywkach w Piłkę Nożną Halową Ministrantów w Sosnowcu.

Spotkanie ze sztuką sakralną

Zapraszamy do Muzeum Miasta Jaworzna na wykład poświęcony obrazowi Matki Boskiej Passawskiej (Jaworznickiej).

Biuro Radia Maryja zaprasza na wyjazdy

Parafialne Biuro Radia Maryja zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Torunia na konsekrację nowej świątyni oraz do Zakopanego.

Szczegóły wyjazdów znajdują się poniżej.

Pierwszy w Jaworznie Marsz dla Życia i Rodziny

Na 22 maja zaplanowany jest pierwszy w Jaworznie „Marsz dla Życia i Rodziny". Początkiem kwietnia odbyło się w dolnym kościele spotkanie organizacyjne, na które przyszli przedstawiciele różnych wspólnot, stowarzyszeń i instytucji działających na terenie naszej parafii i miasta.

Monday the 2nd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©