Życzymy, życzymy...

3 września obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to także dzień imienin Pasterza naszej diecezji, ks. biskupa Grzegorza Kaszaka i ks. Grzegorza Półtoraka.

Drogim Solenizantom życzymy, by Bóg szczodrze obdarzał ich swoim błogosławieństwem, by trud pracy duszpasterskiej przynosił jak największe owoce, a Święty Patron wypraszał obfitość łask. Szczęść Boże!

W intencji ks. Grzegorza Półtoraka zostanie odprawiona Msza św. 3 września o godz. 18.30

Zapraszamy na uroczystości

W niedzielę, 6 września, na Mszy świętej o godzinie 12.00 będziemy przeżywać uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i poświecenia sztandaru Solidarności.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył będzie Ks. Bp Piotr Skucha, a weźmie w niej udział brat Błogosławionego.

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak zaprasza wszystkich wiernych Diecezji Sosnowieckiej na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 19 września. Oto program pielgrzymki:

Spotkanie katechetów

Dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego odbyło się spotkanie katechetów, uczących religii w szkołach leżących na terenie naszej Parafii.

Święto Plonów 2015 (foto)

W niedzielę, 30 sierpnia, dziękowaliśmy Bogu za plony.

Początek roku szkolnego

1 września zapraszamy na Msze św. rozpoczynające nowy rok szkolny i formacyjny.

Zapraszamy na Dożynki

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - uroczyście obchodzone jest święto plonów. Jaworznickie dożynki odbędą się w niedzielę, 30 sierpnia. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 15.00.

Spowiednik w Kolegiacie

Posługę spowiednika w Kolegiacie od września będzie wypełnił ks. Andrzej Nackowski. 

Święto Matki Boskiej Częstochowskiej

W uroczystość NMP Częstochowskiej, 26 sierpnia,  Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.30. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

Całodzienna adoracja

21 sierpnia (w III piątek miesiąca) zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz. 7.30. 

Thursday the 3rd. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©