Z naręczem kwiatów

Uroczystość Wniebowzięcia NMP nazywana jest także Świętem Matki Bożej Zielnej, gdyż właśnie w tym dniu dziękujemy Bogu za pierwsze płody ziemi.

Całodzienna adoracja

18 sierpnia (w III piątek miesiąca) zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz. 7.30. 

Błogosławieństwo kierowców i pojazdów

W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa - patrona podróżujących, we wtorek, 25 lipca po Mszy św. wieczornej i w niedzielę, 30 lipca, po każdej Mszy świętej błogosławić będziemy kierowców i pojazdy mechaniczne. 

Ofiary składane przy tej okazji będą wsparciem dla misjonarzy na zakup nowych pojazdów w ramach akcji Miva Polska.

Urlop Penitencjarza

W dniach 8.07 – 15.07, 19.07 – 29.07 oraz 26.08 – 20.09 ks. penitencjarz Andrzej Nackowski przebywał będzie na urlopie.

Msze święte w wakacje

W czasie wakacji zmieniają się godziny sprawowania Mszy świętych w naszej Kolegiacie:

W dni powszednie:

6.30, 7.00, 7.30, 18.30

W niedziele:

6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30

Poświęcenie ronda im. ks. Bajera

30 czerwca, w samo południe, na rondzie u zbiegu ulic Obrońców Poczty Gdańskiej i Hugona Kołłątaja nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie przez księdza biskupa Grzegorza Kaszaka, tablic upamiętniających Księdza Juliana Bajera. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta, z Panem Prezydentem Pawłem Silbertem na czele i mieszkańcy Jaworzna.

Scholka na Szyndzielni i Klimczoku

W pierwszy dzień wakacji, rozśpiewane dzieci i młodzież naszej Parafii, wraz ze swoimi opiekunami i ks. Markiem, wypoczywali na Podbeskidziu.

Koniec roku formacyjnego

Ostatni dzień roku szkolnego jest tradycyjnie związany także z zakończeniem roku formacyjnego. W piątek, na Mszy św. o godz. 18.30 modliliśmy się w intencji członków wszystkich grup, stowarzyszeń i ruchów funkcjonujących przy naszej Parafii.

Dzień pełen wrażeń

W godzinach porannych, 17 czerwca, w parafii Św. Maksymiliana w Olkuszu Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak ustanowił nowych ceremoniarzy. Również tego samego dnia, ks. Piotr udał się wraz z grupą ministrantów do Parku Miniatur w Inwałdzie.

Zmiany wikariuszowskie

Mocą Dekretu Księdza Biskupa Grzegorza z dnia 16 czerwca, w naszej Parafii nastąpią zmiany księży wikariuszy.

Thursday the 17th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©