Kontakt

Pl. Św. Jana 17
43 - 600 Jaworzno

tel.: 032 616 33 09
fax: 032 616 33 09 wew. 30

 

tel. dyżurny
(pogrzeb, wezwanie do chorego):

883 800 039

 

e-mail: kancelaria_kolegiata@wp.pl

 

Nr konta parafii:
PKO BP o/Jaworzno 
731020 2528 0000 0402 0116 2452

Przygotowania do ŚDM

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku, zapraszamy na spotkania w każdy ostatni piątek miesiąca.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 maja.

 

Rozpoczynamy o godz. 18.30 Mszą świętą z konferencją formacyjną. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej spotkanie w Sali im. Ks. Kowalczyka. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, ale zwłaszcza do tych, którzy będą chcieli zostać wolontariuszami ŚDM i tych, którzy pragną przyjąć do swych domów młodzież uczestniczącą w ŚDM.

Rocznica Pierwszej Komunii

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 24 maja, na Mszy św. o godz. 10.30, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 świętowały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

 

Eucharystii przewodniczył ks. Prałat Eugeniusz Cebulski, a kazanie wygłosił ks. Mariusz Sowiński. Do uroczystości przygotował dzieci ks. Marek Gąsiorek.

Pielgrzymka na Kresy

Będzie to z pewnością jedna z najbardziej urokliwych tras pielgrzymkowych w jakiej można uczestniczyć. Utrzymana w klimacie sielskiej prowincji, zagubionych hen daleko wiosek i miasteczek.

Matka Kościoła

Dzień po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

 

Msze święte w poniedziałek, 25 maja, o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30.

Otrzymacie Jego moc

Dzień Zesłania Ducha Świętego, popularnie nazywany Zielonymi Świątkami, albo też Pięćdziesiątnicą, był kluczowym momentem w życiu założonego przez Chrystusa Kościoła.

 

Chociaż w dniu swojego Wniebowstąpienia Pan Jezus pozostawił Apostołom do wypełnienia zadanie: "Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego", to jednak nie od razu przystąpili oni do jego wypełnienia. Widzimy ich raczej przestraszonych, zalęknionych i niepewnych. Sytuacja ta zmienia się z chwilą, gdy otrzymali dary Ducha Świętego.

Święta od spraw beznadziejnych

W miniony piątek, 22 maja, w liturgiczne wspomnienie św. Rity, oddaliśmy cześć tej Świętej. Na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.30 miało miejsce nabożeństwo poświęcenia róż.

Polska Samorządna (foto)

Z racji 25 rocznicy istnienia Samorządów Terytorialnych w środę, 20 maja, z inicjatywy Prezydenta Miasta Jaworzna - Pawła Silberta, odprawiona została Msza święta w intencji wszystkich mieszkańców Jaworzna oraz władz samorządowych.

Na Lednicę!

"W imię Ducha Świętego" – pod tym hasłem na Polach Lednickich 6 czerwca zbierze się kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi chcących bawić się, modlić i przyjąć Chrystusa jako swojego Mistrza i Zbawiciela. W naszej diecezji ruszają zapisy na to niezwykłe wydarzenie.

Zapraszamy na imieniny św. Rity

Dlaczego Rita? Bo Margerita. Tak pewnie brzmiało jej imię, a przyjął się w Italii jego skrót. Dlaczego tak duże „przyciąganie" wyzwala ta Święta? Gdy już ktoś się zainteresuje głębiej, to szybko jest pod Jej urokiem. I nie ma na to rady, a raczej jest rada – w ucieczce do Niej.

 

Zapraszamy na imieniny świętej Rity 22 maja 2015. O godzinie 8.00 i 18.30 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Świętej z nabożeństwem poświęcenia róż.

Przepraszam Cię, Jezu (foto)

"Jezu, przepraszam Cię za moje grzechy" - te słowa wypowiadały dzieci, całując krzyż Chrystusa umieszczony na klęczniku i kładły przyniesione przez siebie serduszka w dużym sercu leżącym przed ołtarzem - symbolizującym serce Pana Jezusa. Po nabożeństwie pokutnym dzieci klas II ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Jaworznie przystąpiły do pierwszej w swoim życiu spowiedzi świętej. Na zakończenie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i błogosławieństwo rodziców.

 

W dniu jutrzejszym, 17 maja, dzieci te przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej na Mszy o godz. 10.30.