Dzień imienin ks. Marka

Dzień imienin jest dobrą okazją, by wyrazić swoją serdeczność i wdzięczność. W liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty na Mszy św. o godz. 6.30 modliliśmy się w intencji ks. Marka Gąsiorka.

Odpust parafialny

W poniedziałek, 24 kwietnia, przypada zapraszamy na nasz odpust parafialny. Sumę odpustową o godz. 18.30 odprawi i homilię wygłosi ks. Rafał Stępniewski - dyrektor Domu św. Józefa w Będzinie.

Ojców - miejsce warte odwiedzenia

Dość blisko Jaworzna (ok. 50 km.) leży urokliwy Ojców. Doskonałe miejsce na krótki wypad poza miasto.

Msza imieninowa w intencji ks. Marka

Jutro (25 kwietnia) swoje imieniny obchodzić będzie ks. Marek Gąsiorek. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona 25 kwietnia o godz. 6.30.

Scholka znowu wyróżniona

W minioną sobotę Schola dziecięca z naszej Parafii uczestniczyła w Festiwalu Dziecięcej Piosenki Religijnej w Katowicach. Jury przyznało wykonawcom z naszej Parafii wyróżnienie w kategorii zespołów.

Uwielbiamy Cię, Panie!

Uczestniczyłeś w ŚDM? Byłeś wolontariuszem lub gościłeś u siebie uczestników Dni Młodych? Szukasz bliskości Boga? Chcesz uwielbiać Pana?

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia! W najbliższy piątek (28.04) zaczynamy Eucharystią o godz 18.30, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w sali ks. Kowalczyka.

Całodzienna adoracja

21 kwietnia (w III piątek miesiąca) zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz. 8.00. 

Próba przed konkursem pocztów sztandarowych

W najbliższy piątek odbędzie się w Gimnazjum nr 1 druga edycja Ogólnoszkolnego Konkursu Pocztów Sztandarowych i Wiedzy o Barwach Narodowych. Uczestnicy konkursowych zmagań sumiennie się do niego przygotowali ćwicząc w naszej Kolegiacie i słuchając wykładu.

Alleluja! Pan Zmartwychwstał!

„Pan zmartwychwstał i jest z nami.
Głośmy razem z aniołami.
Tryumfuje Boży Syn.
Nieba śpiew podejmij ziemio.
Chrystus Pan pokonał śmierć
i otworzył nam niebiosa."

Dlaczego organy milczą?

Gra na organach jest ozdobą liturgii, dlatego użycie tego instrumentu powinno być dostosowane do stopnia radości, w czasie którym jest ona sprawowana i aktualnie przeżywanego okresu liturgicznego.

Thursday the 27th. Affiliate Marketing. Parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie
Copyright 2012

©