Ogłoszenia Parafialne 19 listopada 2023 r.
XXXIII Niedziela Zwykła


1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego – patrona naszej diecezji, we wtorek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w środę św. Cecylii. Z tej racji na Mszy Świętej, 22 listopada o godz. 18.30 będziemy modlić się w intencji naszego organisty i chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy. W piątek św. Andrzeja Dung Lac i jego towarzyszy - pierwszych wietnamskich męczenników.
2. Dziś Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną i za złożone ofiary czy to na tace, czy indywidualnie na bieżącą działalność parafii i jej funkcjonowanie.
3. Przypominamy, że od 15 listopada organista, pan Wojciech wraz z lektorami rozprowadza na terenie parafii poświęcone opłatki na stół wigilijny. Msza św. w dowód wdzięczności od Pana Organisty za Parafian, którzy nabywają opłatek wigilijny, w środę (22 listopada), o godz. 18.30.
4. W piątek (24 listopada) po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele odbędzie się adoracja grupy Mt 5,7. serdecznie zapraszamy.
5. W sobotę uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki naszej parafii. Msza św. odpustowa 25 listopada, o godz. 18.30, pod przewodnictwem ks. dra Dawida Kuczka. Zachęcamy, aby jak najliczniej uczcić naszą Patronkę. Kancelaria parafialna, 25 listopada będzie nieczynna.
6. Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka zaprasza 25 listopada, o godzinie 9.00 na Mszę świętą w intencji zmarłych członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia.
7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” m. in. o światowym dniu ubogich, a w „Niedzieli” np. artykuł, czy Bóg mówi przez sny.
8. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na mszy świętej Parafianom i Gościom życzymy, aby wytrwale kroczyli drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.