Ogłoszenia Parafialne 12 maja 2024 r.
Wniebowstąpienie Pańskie

1. W minioną środę, 8 maja 2024 r. ks. bp Artur Ważny objął kanonicznie Diecezję Sosnowiecką. Od tego momentu ks. bp. Arturowi, przysługuje w powierzonej mu diecezji wszelka władza do kierowania Ludem Bożym.
Bp Artur Ważny chce odwiedzić przed ingresem, czyli przed 22 czerwca wszystkie dekanaty. Nasz dekanat i naszą parafię odwiedzi 31 maja (tj. piątek), gdzie odprawi Mszę św. wieczorną i wygłosi na niej homilię. Serdecznie zapraszamy jak najliczniej do wspólnej modlitwy i spotkania się z nowym biskupem.

2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek 13 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Rozpoczynamy coroczne nabożeństwa fatimskie z procesją i modlitwą różańcową, o godz. 18.30. Wyjątkowo w poniedziałek nie będzie nabożeństwa majowego o 18.00. We wtorek, święto św. Macieja, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci komunijne z rodzinami na Biały Tydzień.

4. W poniedziałek, o godz. 17.00, spotkanie Koła Radia Maryja.

5. W środę, o godz. 19.00 próba przed I Komunią św. dla dzieci z SP 13.

6. Najbliższy piątek to trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień w kościele dolnym do godz. 17.00.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną i którzy składają ofiary na potrzeby parafii i jej funkcjonowanie.

8. W przyszłą niedzielę, 19 maja, o godz. 14.00, Msza Św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego. Katecheza przedchrzcielna w czwartek, 16 maja, o godz. 19.00.

9. Za tydzień (19 maja), Pierwsza Komunia Święta dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, na Mszy św. o godz. 12.00. Uprzejmie prosimy, by w czasie Mszy Św. pozostawić zarezerwowane miejsca dla rodzin dzieci komunijnych. Pierwsza spowiedź dla tych dzieci w sobotę, 18 maja o godz. 9.00.

10. W czwartek, 30 maja, będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o 10.30 wyjdziemy z Procesją Eucharystyczną na ulice naszej parafii. W tym roku przejdziemy ulicami: Plac św. Jana, św. Jadwigi Królowej, Farnej, Mickiewicza. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące wspólnoty: Ołtarz I. Róże Różańcowe, II. Domowy Kościół, III. Młodzież oazową i wspólnotę adoracyjną, IV. KIK i Akcję Katolicką.

11. Zapraszamy młodzież na wyjazd do Lednicy na 1 czerwca. Koszt 150 zł. Zapisy u ks. Artura. Szczegóły programu w gablotach.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”.

13. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy aby nasza bliskość z Bogiem oddziaływała na nasze codzienne decyzje.