Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codzienne przez cały miesiąc czerwiec, o godz. 18.00.
„Poprowadź nas, Panie Jezu, do Twego Serca.
Nasze grzechy jak wielkie głazy układają się w mur, który oddziela nas od Twojej Miłości.
Prosimy, nie pozwól, by ten mur wznosił się i przytłaczał naszą nadzieję.
Pomóż nam znów uwierzyć, że Twoje Serce przyjmie nas, choć tyle razy Je zraniliśmy.
Niech wielkie głazy win przemienią się we łzy skruchy, które przyniosą ukojenie Twemu płonącemu miłością Sercu”.

Nabożeństwo czerwcowe – to modlitwa poświęcona Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe składa się z adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Początek nabożeństw czerwcowych zrodził się w połowie XIX w. od Anieli de Sainte-Croix, francuskiej siostry zakonnej. Będąc jeszcze w nowicjacie doszła do wniosku, że skoro maj jest poświęcony Matce Bożej, to czerwiec należy ofiarować Sercu Jezusowemu. Podzieliła się tym spostrzeżeniem z opiekunami duchowymi. Przychylnie odniosła się do niej przełożona klasztoru, a następnie biskup paryski.
Wybór terminu miał też związek z faktem, że właśnie w czerwcu 1675 doszło do najważniejszego z wielkich objawień dotyczących nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, u św. Małgorzaty Marii Alacoque. W czerwcu przypada także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W Polsce nabożeństwo czerwcowe zostało odprawione, po raz pierwszy, 1 czerwca 1857 w kościele Sióstr Wizytek w Lublinie. Papież Pius IX w 1859r. polecił sprawować to nabożeństwo w całej ówczesnej Polsce (będącej pod zaborami).
Papież Pius IX zatwierdził nabożeństwo czerwcowe jako oficjalną modlitwę Kościoła w roku 1873. Ukoronowaniem kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa było poświęcenie całego rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa przez papieża Leona XIII w 1899 roku.
Autorką Litanii była siostra Joanna Magdalena Joly. Litania przez nią napisana odmawiana była powszechnie w czasie wielkiej zarazy, jaka panowała w Marsylli w roku 1720. Następnie inna siostra – Anna Remusat wzbogaciła tę litanię o kilka nowych wezwań. W 1899 r. Kongregacja Obrzędów zatwierdziła litanię do publicznego odmawiania. Do istniejących 27 wezwań dodano 6 dalszych. W ten sposób Litania licząca 33 wezwania upamiętnia każdy rok życia Chrystusa na ziemi.