KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI W DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ

Rejestracja na kursy przedmałżeńskie w Diecezji Sosnowieckiej odbywa się od 1 stycznia 2023 roku poprzez formularz dostępny na stronie https://narzeczeni.sosnowiec.pl
Prosimy, by każdy z narzeczonych rejestrował się osobno.
Koszt odbycia pre-kan wynosi 150 zł od pary (opłata pokrywa nauki wspólne oraz 2 spotkania indywidualne w poradni życia rodzinnego).


Narzeczeni mają możliwość wyboru Ośrodka prowadzącego nauki, w którym będą się przygotowywać do małżeństwa: Czeladź, Jaworzno, Olkusz i Wolbrom (jedynym ograniczeniem jest ustalona liczba miejsc na poszczególny termin kursu). Dlatego prosimy, aby pary chcące zawrzeć ślub przystępowały do kursu możliwie jak najwcześniej.
Ważne jest, jeśli to możliwe, by oboje narzeczeni jako para uczestniczyli w tym samym kursie.
Zaświadczenie o ukończeniu kursu zostanie wydane przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin. Oficjalny dokument będzie wydrukowany na papierze kurialnym i będzie zabezpieczony wyciskaną pieczęcią.
Poza kursem przedmałżeńskim, narzeczeni są zobowiązani do odbycia 2 spotkań w poradni życia rodzinnego.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na www.narzeczeni.sosnowiec.pl lub www.rodzina.sosnowiec.pl