Ogłoszenia Parafialne 30 października 2022 r.
XXXI Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, w środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w piątek św. Karola Boromeusza.

2. Msze Święte 1 listopada, w kościele: o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. Msza Święta i procesja na cm. w Wilkoszynie o 9.30, a na cmentarzu Pechnickim o godz. 14.00.

3. W środę, 2 listopada Msze Święte w kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30 po której odbędzie się procesja na cmentarz Ciężkowicki, 17.00 i 18.30. Na cmentarzu Pechnickim Msza Święta o godz. 15.00. W tym dniu przed każdą Mszą Świętą modlimy się za zmarłych wspomnianych w wypominkach jednorazowych. Kancelaria Parafialna będzie w środę nieczynna.

4. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
- Wzbudzić intencję jego otrzymania.
- Być w stanie łaski uświęcającej.
- Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
- Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
- Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

5. W środę swoje imieniny obchodzi ks. Tobiasz. Życzymy ks. solenizantowi wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i polecamy jego osobę w modlitwie.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
Pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji księży pracujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie a po niej o 18.30 msza święta w tej intencji.
Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi od 6.30 do 8.00 i od 16.30 do 19.00 z przerwą od 17.30 do 18.00. O godz. 17.00 Msza Święta Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Pierwszą Sobotę. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 9.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej wypominek rocznych przed każdą Mszą Świętą w niedzielę, które są wyrazem naszej żywej pamięci modlitewnej za bliskich zmarłych, kiedy przychodzimy na niedzielną Eucharystię, jednorazowych w czasie procesji na cmentarzu i gregoriańskich na Mszach Świętych w miesiącu listopadzie.

8. Spotkanie dla uczniów klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w piątek, 4 listopada o godz. 18.00. Rozpocznie się od możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, potem Msza św. i spotkanie formacyjne.

9. W przyszłą niedzielę, 6 listopada o godz. 15.30 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy panów, którzy chcieliby dołączyć do róży męskiej.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł: Co wiemy o niebie, czyśćcu i piekle, a w „Niedzieli” np. co dzieje się z człowiekiem w chwili śmierci?

11. W tym roku nasi ministranci przygotowali kalendarz na rok 2023 ze zdjęciami z różnych parafialnych uroczystości i wyjazdów. Kalendarz będzie można nabyć od dzisiaj po każdej niedzielnej Mszy świętej, składając dowolną ofiarę. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie działań Liturgicznej Służby Ołtarza działającej w naszej parafii. Za każdy gest życzliwości ministranci serdecznie dziękują.

12. Tym, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy, aby święci patronowie wypraszali obfitość Bożych łask na każdy dzień.