Ogłoszenia Parafialne 6 listopada 2022 r.
XXXII Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym: w środę święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek - św. Leona Wielkiego, w piątek - św. Marcina z Tours, w sobotę - św. Jozafata.

2. 11 listopada, będziemy świętować 104 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Msza św. w intencji mieszkańców naszego miasta i Ojczyzny z udziałem władz miasta i pocztów sztandarowych o godz. 9.00. W piątek, obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

3. W piątek imieniny obchodzi ks. Marcin. Życzymy ks. solenizantowi wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i polecamy jego osobę w modlitwie.

4. Spotkanie Koła Radia Maryja w środę o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić 14 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać dobrowolne ofiary do puszek dla dotkniętych wojną na Ukrainie, aby dać im nadzieję na powrót do normalności.

6. Można jeszcze zamawiać w kancelarii parafialnej wypominki roczne za naszych zmarłych. Jeżeli w wyczytywanych wypominkach pojawiają się błędy w imionach lub nazwiskach osób zmarłych bardzo prosimy o zgłaszanie tych błędów w zakrystii.

7. Po każdej niedzielnej Mszy świętej można nabyć Kalendarz Parafialny przygotowany przez naszych ministrantów i lektorów. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie działań Liturgicznej Służby Ołtarza działającej w naszej parafii. Za każdy gest życzliwości ministranci serdecznie dziękują.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. co Kościół proponuje ludziom samotnym, a w „Niedzieli” np. o nadużyciach w kulcie zmarłych.

9. Tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy wytrwałego kroczenia drogami wiary w codziennych wyzwaniach i trudach.