Ogłoszenia Parafialne 13 listopada 2022 r.
XXXIII Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym: w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny.

2. Dziś obchodzimy 14 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła zbieramy na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zbiórka pieniędzy w całości przeznaczona jest na pomoc ofiarom rosyjskiej napaści na Ukrainie. Bóg zapłać za hojność i zrozumienie.

3. Od 14 listopada organista pan Wojciech wraz z lektorami liturgicznej służby ołtarza, będzie rozprowadzać na terenie parafii poświęcone opłatki na stół wigilijny.

4. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.30, będziemy gościć ks. dra Pawła Pielkę, który wygłosi kazanie nt. Jak wierzyć Kościołowi dziś. W imieniu stowarzyszenia KIK serdecznie zapraszamy. Wyjątkowo w poniedziałek wyczytamy wypominki przed Mszą św. o godz. 18.20.

5. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.30, będziemy modlić się za solenizantów: ks. Tobiasza i ks. Marcina, prosząc dla Nich o wszelkie potrzebne łaski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Najbliższy piątek to trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień w kościele dolnym. Niech to będzie okazja do modlitwy za naszą Ojczyznę. Natomiast po Mszy św. wieczornej adoracja przez grupę Mt 5,7. Zapraszamy wszystkich chętnych.

7. W przyszłą niedzielę 20 listopada o godz. 14.00, Msza Św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego. Katecheza przedchrzcielna w czwartek, 17 listopada o 19.00 w kościele dolnym.

8. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca – Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną i którzy składają ofiary na potrzeby parafii i jej funkcjonowanie.

9. Jest jeszcze do nabycia Kalendarz Parafialny przygotowany przez naszych ministrantów i lektorów. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie działań Liturgicznej Służby Ołtarza działającej w naszej parafii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” ostania płyta z cyklu Biblia Audio. W „Niedzieli” m.in. Dlaczego atakują papieża Jana Pawła II?

11. Jeżeli w wyczytywanych wypominkach pojawiają się błędy w imionach lub nazwiskach osób zmarłych bardzo prosimy o zgłaszanie tych błędów w zakrystii.

12. Tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.