Ogłoszenia Parafialne 20 listopada 2022 r.
NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1.Dzisiejszą niedzielą kończymy rok liturgiczny. Po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. We wspólnej modlitwie zawierzymy również naszą Ojczyznę i pokój na świecie. Dziś także patronalne święto Akcji Katolickiej.  
2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, we wtorek św. Cecylii. Z tej racji na Mszy Świętej, 22 listopada o godz. 18.30 będziemy modlić się w intencji naszego organisty i chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy. W czwartek św. Andrzeja Dung Lac i jego towarzyszy - pierwszych koreańskich męczenników.
3. W piątek  uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki naszej parafii. Msza św. odpustowa 25 listopada, o godz. 18.30, pod przewodnictwem ks. kanonika Marcina Kruszaka.  Zachęcamy, aby jak najliczniej uczcić naszą Patronkę. Na terenie naszej parafii w piątek nie ma postu. Kancelaria parafialna, 25 listopada będzie nieczynna.
4. Dziś Niedziela Dobrego Serca dla Parafii.  „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną i za złożone ofiary czy to na tace, czy indywidualnie na potrzeby parafii i jej funkcjonowanie.
5. Spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego, w środę o godz. 16.30.
6. W czwartek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
7. Spotkanie Zelatorek Róż Różańcowych, w piątek o godz. 17.00
8. Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka zaprasza w sobotę, 26 listopada na Mszę św. w intencji zmarłych członków i sympatyków stowarzyszenia, która zostanie odprawiona o godz. 9.00, w dolnym kościele naszej Kolegiaty.
9. Przypominamy, że od 14 listopada organista, pan Wojciech wraz z lektorami rozprowadza na terenie parafii poświęcone opłatki na stół wigilijny.
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”.  W „Gościu Niedzielnym” m. in. o bezpodstawnych oskarżeniach w odniesieniu do Jana Pawła II,  a w „Niedzieli” np. jak nie stracić wyjątkowego czasu jakim jest Adwent.
11. Zapraszamy również do osobistej lektury Stanowiska Rady Stałej Episkopatu Polski, wobec działań Jana Pawła II, aby podjąć właściwą refleksje nad pontyfikatem i spuścizną dziejową Papieża Polaka przy obecnym medialnym ataku na Jego osobę. Tekst jest na stronie internetowej naszej parafii lub innych mediach katolickich w całym kraju.
12. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na mszy świętej Parafianom i Gościom życzymy godnego i owocnego przeżycia ostatniego tygodnia roku liturgicznego.