Ogłoszenia Parafialne 27 listopada 2022 r.
I NIEDZIELA ADWENTU

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zapraszamy na roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny w godzinach: dla dorosłych od poniedziałku do soboty o 6.00, a dla dzieci od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00.
2. W kalendarzu liturgicznym: w środę święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego.
3. Nasi lektorzy i ministranci serdecznie dziękują za zakup kalendarzy parafialnych i złożone ofiary.
4. Przy wyjściu z kościoła Zespół Charytatywny rozprowadza świece Caritas na stół wigilijny, małe w cenie 7 zł a duże w cenie 18 zł.
5. W piątek, 2 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. (W planie spowiedź, Msza św. i katecheza).
6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
Pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji księży pracujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie a po niej o 18.30 msza święta w tej intencji.
Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi od 6.00 do 8.00 i od 16.30 do 19.00 z przerwą od 17.30 do 18.00. O godz. 17.00 - Msza Św. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Pierwszą Sobotę. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. W tę sobotę nie udajemy się do chorych. Odwiedzimy ich 17 grudnia przed świętami. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, z racji wspomnienia św. Barbary - Msza św. na szybie Piłsudskiego, o godz. 10.00.
8. Za tydzień w niedzielę, nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych, o godz. 15.30. Zapraszamy panów, aby dołączyli do róży męskiej.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech” w którym obok intencji i ogłoszeń przeczytamy o Adwencie jako czasie nadziei i oczekiwania. W „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł kto chce zakazać spowiedzi dzieci, jest też kalendarz na Nowy Rok. W „Niedzieli” natomiast: że świętość jest osiągalna dla każdego.
10. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy św. Parafianom i Gościom życzymy, owocnego przeżycia adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Naszego Pana.