Ogłoszenia Parafialne 4 grudnia 2022 r.
II NIEDZIELA ADWENTU

1. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. Mikołaja, w środę św. Ambrożego.
2. W czwartek 8 grudnia - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w tym dniu: o 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski dla całego świata. W tym czasie można wyprosić wiele łask dla siebie, swoich bliskich i całego świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek kancelaria będzie nieczynna.
3. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Po Mszach Świętych zbieramy ofiary na ten cel. Bóg zapłać za wsparcie.
4. We wtorek spodziewamy się wizyty w naszej parafii św. Mikołaja po mszy św. o 17.00. Biuro św. Mikołaja będzie czynne w kościele dolnym w sali nr 3, w poniedziałek od 16.00 do 17.00. We wtorek od 10.00 do 11.00 oraz od 16.00 do 17.00.
5. Poświęcenie i rozdanie medalików dla dzieci komunijnych po Mszy Św. roratniej o godz. 17.00: w poniedziałek - Szkoła Podstawowa nr 16; we wtorek - Szkoła Podstawowa nr 1; w środę - Szkoła Podstawowa nr 13 .
6. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą bombkę choinkową. Podpisane bombki przynosimy do kościoła do 15 grudnia. Najciekawsze trafią na choinkę w kościele. Będą ciekawe nagrody.
7. Wspólnota Mt 5,7 zaprasza na wieczór uwielbienia w dolnym kościele w piątek,(9 grudnia) po Mszy Świętej wieczornej.
8. Przy wyjściu z kościoła Zespół Charytatywny rozprowadza świece Caritas na stół wigilijny (w cenie: 7 i 18 zł). Od przyszłej niedzieli do 20 grudnia nasze parafialne Caritas organizuje zbiórkę produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla najuboższych. Dziękujemy za dobroć serca i zrozumienia.
9. Ministranci i lektorzy rozprowadzają sianko z życzeniami na stół wigilijny. Składane ofiary są przeznaczone na fundusz ministrancki.
10. Odwiedziny chorych przed świętami odbędą się w sobotę, 17 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
11. Duszpasterstwo osób głuchoniemych zaprasza osoby niesłyszące i ich rodziny na comiesięczne msze św. w parafii NMP Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym w Jaworznie, w każdą drugą niedzielę miesiąca, o godz. 14 w dolnym kościele.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech” w którym przeczytamy m.in. o Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP i Godzinie Łaski. W „Gościu Niedzielnym” m. in. Czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół?, a w „Niedzieli” np. Jak przekonać nieprzekonanych do małżeństwa.
13. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na mszy św. Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania adwentu.