Ogłoszenia Parafialne 23 kwietnia maja 2023 r.
III Niedziela Wielkanocna

1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek obchodzimy uroczyście odpust parafialny ku czci św. Wojciecha, we wtorek święto św. Marka ewangelisty, w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny patronki Europy.
2. W związku z rozpoczynającym się dziś 15 Tygodniem Biblijnym, zachęcamy do wspólnej lub osobistej lektury Słowa Bożego w naszych rodzinach, domach, pamiętając, że Biblia ma moc umacniać naszą wiarę, nadzieję i miłość.
3. W poniedziałek z racji uroczystości św. Wojciecha, Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 15.00 na cmentarzu Pechnickim i suma odpustowa - o godz. 18.30, pod przewodnictwem ks. kan. Tomasza Folgi. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
4. We wtorek, na Mszy św. o godz. 18.30, ks. bp Piotr Skucha udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas 8, ze szkół podstawowych nr 1, 13 i 16.
5. Spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego w środę o godz. 16.30.
6. Spotkanie Zelatorek Róż Różańcowych w piątek o godz. 17.00.
7. Stowarzyszenie Katolickie przyjaźń Jaworznicka zaprasza na Mszę św. 1 maja, o godz. 9.00 przed ołtarzem św. Józefa w intencji osób pracujących i bezrobotnych w naszym mieście.
8. Pani Edyta Lesiak pragnie zaprosić do uczestnictwa w pielgrzymce do Medjugorie w dn. od 7 do 14 września br. z biurem podróży z Chrzanowa. Przelot samolotem i pobyt w Chorwacji w cenie 3200 zł + 110 Euro. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapisy na stoliku z gazetami.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy np. świadectwa o mocy Słowa Bożego, a w „Niedzieli” m.in. o agresji wśród młodych.
10. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus oświecał swoim słowem, każdy dzień naszego życia.