Ogłoszenia Parafialne 30 kwietnia 2023 r.
IV Niedziela Wielkanocna

1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek św. Atanazego, w środę uroczystość NMP Królowej Polski - porządek Mszy świętych w tym dniu jak w niedzielę. Msza św., 3 maja, o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny i mieszkańców naszego miasta. W czwartek św. Floriana, w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 60 Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Chciejmy w tym tygodniu ożywić w sobie wielkie wołanie do Pana żniwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne również z naszej parafii.
3. Od jutra (1 maja) rozpoczynamy o godz. 18.00 codzienne nabożeństwa majowe, ze śpiewaną Litanią Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w której przez wstawiennictwo Matki Bożej będziemy prosić o potrzebne łaski dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszych rodzin.
4. W tym tygodniu przypada:
Pierwszy Czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji księży i sióstr pracujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a po niej o 18.30 Msza Święta w tej intencji.
Pierwszy Piątek. Możliwość spowiedzi od 6.30 do 8.00 i od 16.30 do 19.00 z przerwą od 17.30 do 18.00. O godz. 17.00 Msza Święta Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Pierwsza Sobota. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.00 udamy się do chorych. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
5. W piątek (5 maja) obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
6. W najbliższą niedzielę o godz. 15.30 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy panów, którzy chcieliby dołączyć do róży męskiej.
7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech”. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa przez wiernych, w „Niedzieli” np. co zrobić, by Pierwsza Komunia św. stała się prawdziwie początkiem drogi dziecka z Jezusem.
6. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.