Ogłoszenia Parafialne 14 maja 2023 r.
VI Niedziela Wielkanocna

1. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek święto św. Andrzeja Boboli. Sam Św. Andrzej Bobola ukazując się Proboszczowi w Strachocinie, wskazywał, że w trudnych dla naszej Ojczyzny czasach, mamy szczególnie do niego zwracać się o pomoc.
2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci komunijne z rodzinami na Biały Tydzień. O godz. 18.00 codziennie nabożeństwo majowe i Msza święta.
3 Spotkanie z misjonarzem o. Grzegorzem Kubowiczem, w środę o godz. 16.30.
4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I komunii św. w czwartek o godz. 19.15 w górnym kościele.
5. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek, 18 maja po Mszy Świętej o 18.30.
6. Najbliższy piątek, to trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego podczas nabożeństwa o godz. 18.00. Po mszy św. wieczornej adoracja grupy Mt 5,7.
7. Spotkanie Zelatorek Róż Różańcowych w piątek, o godz. 17.00.
8. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy modlą się za naszą wspólnotę parafialną i którzy składają ofiary na potrzeby parafii i jej funkcjonowanie.
9. W przyszłą niedzielę 21 maja, o godz. 14.00, Msza święta z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego. Katecheza przedchrzcielna w czwartek 18 maja, po Mszy świętej o 19.00.
10. W sobotę 20 maja, dzieci SP 1, przygotowujące się do I Komunii Św. przystąpią do sakramentu spowiedzi o godz. 9.00, a dzieci z SP 13, o godz. 10.00.
11. W niedzielę 21 maja o godz. 10.30, I Komunia Św. dla dzieci komunijnych ze SP nr 13, a o godz. 12.00 dzieci z SP 1. Uprzejmie prosimy, by w czasie Mszy Św. pozostawić zarezerwowane miejsca dla rodzin dzieci komunijnych.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego pisma parafialnego „Święty Wojciech” w którym przeczytamy 5 rad Maryi na miesiąc maj. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków, a w „Niedzieli” polecamy artykuł - Polska oglądana z nieba.
13. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. Chorych parafian pozdrawiamy i zapewniamy o modlitwie. Obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.