Podczas I Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 ofiarowali dar dla Parafii w postaci naczynia liturgicznego zw. Cyborium.
Cyborium (puszka)– to naczynie służące do przechowywania lub przenoszenia Najświętszego Sakramentu (cyborium z łac. ciborium – czara, kielich). W cyborium umieszczonym w tabernakulum przechowuje się tzw. małe komunikanty przeznaczone do rozdzielania wiernym. To naczynie liturgiczne w historii miało różne rozmiary i kształty. W okresie baroku przybrało kształt zamykanego pucharu, w której to formie używane jest do dzisiaj. Na puszkę nakłada się sukienkę, potocznie zwaną welonem, jako znak czci dla Najświętszego Sakramentu. Sukienka ta, często misternie haftowana, obowiązuje od 1614 roku i jest przepisana przez Rytuał Rzymski.
Naczynia liturgiczne są wykonywane z trwałych i szlachetnych materiałów oraz pozłacane przynajmniej w miejscu, w którym stykają się z Najświętszym Sakramentem.

Bardzo dziękujemy Rodzicom i Dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 16 za złożony Dar Ołtarza dla naszej Parafii. Na pewno będzie służył wiele lat. Bóg Zapłać.