Spotkanie z papieżem jest zawsze niezapomnianym przeżyciem. A cóż powiedzieć o spotkaniu z papieżem Franciszkiem na krakowskich Błoniach w trakcie Światowych Dni Młodzieży?

Rano śniadanie, potem katecheza i czas na dyskusję, wspólna Eucharystia, Droga Krzyżowa w plenerze, a wieczorem koncerty - tak wygląda dzień na Kampusie św. Jana Pawła II, gdzie zgromadziła się młodzież z naszej Diecezji, uczestnicząca w Światowych Dniach Młodzieży. Są wśród nich młodzi z naszej Parafii.

Poniedziałek, 25 lipca, był ostatnim dniem pobytu gości wśród nas. Pożegnaniom i wzruszeniom nie było końca. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

"Ale za to niedziela będzie dla nas" - tak brzmiały słowa popularnej kiedyś piosenki, które dobrze oddają to, co działo się 24 lipca w ramach ŚDM. Niedziela miała być spędzona w rodzinach, razem z goszczącymi u nich pielgrzymami. A po południu koncerty i występy na Rynku.

Kolejny dzień pobytu naszych gości z USA i z Ghany wypełnił wyjazd do Auschwitz oraz spotkanie na Placu Papieskim w Sosnowcu.

22 lipca uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, których gościmy w naszej Parafii pielgrzymowali na Jasną Górę.