W sobotę 08 lutego w naszej Kolegiacie gościliśmy Ikonę Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w ramach trwającej ogólnopolskiej peregrynacji. O godzinie 18.00 uroczyście, w asyście LSO i Pary Rejonowej, Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski wprowadził Krzyż do głównego ołtarza. Po krótkim wstępie o znaczeniu i sensie ikony Ks. Proboszcz odmówił dziesiątek różańca w intencji trzeźwości naszego narodu.

Czas i miejsce nie przypadkowe planowaliśmy je od grudnia ubiegłego roku. To była szybka decyzja, że jedziemy. Chęć przeżycia ich, zgłoszenie animatorom prowadzącym, a później już tylko czekanie i powierzenie sprawy rekolekcji dobremu Bogu. Były one organizowane przez Diecezję Łódzką. Pragnęliśmy być na nich ponieważ nasza formacja podstawowa nie była do końca uzupełniona, po przeżyciu ORARU I stopnia oraz OR I stopnia, II stopnia i III stopnia. Przyszła pora na ORAR II stopnia.

W piątek, 15 marca, rodziny Domowego Kościoła przy naszej Kolegiacie zgromadziły się na Drodze Krzyżowej, by wspólnie podążać po krwawych śladach Pana Jezusa. Małżonkowie rozważając poszczególne stacje poruszali ważne aspekty życia małżeńskiego i rodzinnego. Sięgali w głąb duszy rodziny, by poruszyć serca uczestników wielkopostnego nabożeństwa do przemiany i prawdziwego nawrócenia.

Tydzień przed świętem Ofiarowania Pańskiego, a więc jeszcze w atmosferze Bożego Narodzenia, rodziny Domowego Kościoła całego rejonu jaworznickiego zgromadziły się na spotkaniu opłatkowym w naszej Kolegiacie. Początek miał miejsce w dolnym kościele, gdzie Ks. Prałat Eugeniusz Cebulski wraz Ks. Dawidem Kuczkiem (moderatorem diecezjalnym) i Ks. Zbigniewem Słowikowskim (moderatorem rejonowym) sprawowali uroczystą Eucharystię w intencji Oazy Rodzin rejonu Jaworzno.

W dniach od 15 do 30 lipca 2017 r. uczestniczyliśmy w oazie II stopnia w Krościenku. Czekaliśmy na te rekolekcje ze zniecierpliwieniem. Jechaliśmy na nie z wielką chęcią poznania miejsca, gdzie wszystko się zaczęło. Gdzie swoje korzenie ma Domowy Kościół. Tam, gdzie ks. Franciszek Blachnicki rozpoczął swoje dzieło.

Przez całą noc trwało czuwanie przy Grobie Pańskim. Co dwadzieścia minut wartę zmieniali górnicy, a nad samym ranem Jezusa adorowała wspólnota Domowego Kościoła - Oazy Rodzin.